Bayern Monachium poznał rywala w Klubowych Mistrzostwach Świata! Jest termin meczu

Bayern Monachium poznał swojego rywala w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Mistrzowie Niemiec w poniedziałek zagrają z Al-Ahly o awans do finału rozgrywek.

Pierwotnie Klubowe Mistrzostwa Świata, zgodnie z tradycją, miał odbyć się w grudniu 2020 roku, ale został przełożony na luty z powodu pandemii koronawirusa. Klubowi reprezentanci kontynentów rywalizować będą zatem w dniach 1-11 lutego tego roku na stadionach Education City, Ahmad Bin Ali i Khalifa International.

W czwartek rozegrano mecze ćwierćfinałowe. Al-Ahly pokonało w nim Al-Duhail 1:0. W 30. minucie bramkę zdobył Hussein El Shahat. Kilka minut później mogło być 2:0, gdy piłka wpadła do siatki po strzale Waltera Bwalyi. Sędzia jednak odgwizdał spalonego. W drugim ćwierćfinale Tigres pokonało 2:1 Ulsan Hyundai.

Bayern Monachium poznał swojego rywala w półfinale KMŚ

Tym samym Bayern Monachium poznał swojego półfinałowego rywala. Mistrzowie Niemiec, z Robertem Lewandowskim w składzie, zmierzą się w poniedziałek 8 lutego o godzinie 19. z Al-Ahlt. Z kolei Tigres w meczu o awans do finału zmierzy się z Palmeiras.

Obrońcą trofeum jest Liverpool. Anglicy dwa lata temu pokonali w finale Flamengo 1:0 po bramce Roberta Firmino.