Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek wyznaczył pierwsze zadanie Paulo Sousie. "Będę spokojny"

- Dobry początek nowego selekcjonera będzie mile widziany - powiedział "Polsatowi Sport" prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Paulo Sousa został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski 21 stycznia. Pięć dni później selekcjoner odwiedził Zbigniewa Bońka, a w Monachium spotkał się z kapitanem reprezentacji, Robertem LewandowskimJerzego Brzęczka zwolniono 18 stycznia. Zbigniew Boniek, na konferencji prasowej powiedział, że spotkanie z byłym selekcjonerem, mimo ostatecznej decyzji, przebiegło w przyjaznej atmosferze.

Zobacz wideo Paulo Sousa porównał Lewandowskiego i Ronaldo. Nie ma wątpliwości, kto jest lepszy

Prezes PZPN liczy na dobry start kadry pod wodzą Paulo Sousy. "Będę spokojny"

W 2021 r. reprezentację Polski czekają eliminacje do mistrzostw świata w Katarze i Euro 2020. W eliminacjach rywalami biało-czerwonych będą Anglicy i Węgrzy. – Jestem spokojny, ale będę też nerwowy, jak przed każdym meczem naszej kadry. Dobry początek będzie mile widziany, te eliminacje będą szalenie trudne. Awansuje tylko jedna drużyna, a drugie drużyny grają baraż. Mecz z Węgrami będzie ważny, bo teoretycznie to z nimi walczymy o drugą lokatę. Trzeba dobrze zagrać w Budapeszcie, a potem trzeba walczyć o swoje. W sporcie trzeba chcieć wygrać – skwitował Zbigniew Boniek.

Reprezentacja Polski rozpoczyna eliminacje 25 marca meczem z Węgrami w Budapeszcie. 28 marca biało-czerwoni zagrają u siebie z Andorą, a trzy dni później zmierzy się z faworytem grupy I, reprezentacją Anglii.