Krystian Bielik zamieścił łamiący serce wpis. "Jestem całkowicie zdruzgotany"

Krystian Bielik napisał na swoim koncie w mediach społecznościowych wiadomość, w której odniósł się do kolejnej ciężkiej kontuzji, która wykluczy go z gry na wiele miesięcy. - Jestem całkowicie zdruzgotany, że uszkodziłem więzadło krzyżowe w moim prawym kolanie, co oznacza, że ominie mnie reszta sezonu - napisał piłkarz Derby County na Instagramie.

Krystian Bielik po raz drugi w odstępie roku doznał poważnej urazu podczas ligowego meczu Derby County z Bristol City (1:0) w 27. kolejce Championship. Polak został zniesiony na noszach w 36. minucie meczu, a na boisku zmienił go Martyn Waghorn.

Zobacz wideo Fantastyczna podwójna interwencja Skorupskiego! Zatrzymał Ronaldo i dobitkę [ELEVEN SPORTS]

"Krystian Bielik leży i trzyma się za kolano. Jego okrzyk z bólu słychać z trybuny prasowej, która jest po drugiej stronie boiska" - napisał podczas meczu Derby z Bristol (1:0) na Twitterze Ryan Conway z "The Athletic". - Aż trudno w to uwierzyć - mówi Edyta Bielik, mama Krystiana. Jej syn miał być tym polskim piłkarzem, który najwięcej wygrał na przełożeniu Euro. Mógł wyleczyć zerwane w styczniu 2020 więzadła w kolanie, wrócić do gry. Był najlepszym piłkarzem Derby. Czekał na powołanie od nowego trenera kadry. Ale właśnie kolejna kontuzja kolana zniszczyła te plany - napisał Dawid Szymczak.

Krystian Bielik: Jestem całkowicie zdruzgotany

Bielik po raz pierwszy zabrał głos po kolejnym zerwaniu więzadła krzyżowego za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Trudno jest mi napisać tę wiadomość. [...] Jestem całkowicie zdruzgotany, że uszkodziłem więzadło krzyżowe w moim prawym kolanie, co oznacza, że ominie mnie reszta sezonu. Wiem, czego potrzebuję, aby wrócić. Mam wokół siebie wspaniałe wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół, kolegów z drużyny i pracowników drużyny Derby County oraz reprezentacji - zaczął piłkarz Derby swoją wiadomość na Instagramie.

- Wszystkim moim sympatykom dziękuję za miłe wiadomości i najlepsze życzenia. To wiele dla mnie znaczy. Mogę obiecać wam tylko jedną rzecz. Zrobię wszystko, co mogę, podczas mojej rehabilitacji, aby wrócić w jak najlepszej kondycji i dawać pełne wsparcie moim kolegom z drużyny przez resztę sezonu - zakończył Bielik.

 

Krystian Bielik wrócił do gry na początku grudnia 2020 roku. Polak szybko odzyskał formę i był jednym z najlepszych piłkarzy Derby w tym sezonie. Został nawet wybrany piłkarzem grudnia w Championship, a po spotkaniach kolekcjonował nagrody dla piłkarza meczu. Teraz przed nim długa rekonwalescencja, a powrót na boisko jest przewidywany najwcześniej za kilka miesięcy.

Były gracz Lecha Poznań, Legii Warszawa i Arsenalu, jest zawodnikiem Derby County od początku sezonu 2019/2020. Przez półtora roku rozegrał w barwach tego klubu 33 mecze w Championship. Jego bilans w bieżących rozgrywkach to 13 spotkań i 2 gole. Jego drużyna, w której występuje także Kamil Jóźwiak, zajmuje 20. miejsce w tabeli.

Więcej o:
Copyright © Agora SA