Kolejne kłopoty GKS-u Bełchatów. Komisja Licencyjna ukarała klub ujemnymi punktami

GKS Bełchatów będzie ukarany odjęciem czterech punktów w sezonie 2021/2022. Obojętnie w jakiej klasie rozgrywkowej będzie występował.

W lipcu ubiegłego roku GKS Bełchatów na początku z powodów finansowych nie otrzymał licencji na grę w pierwszej lidze w sezonie 2020/2021. Komisja pozytywnie rozpatrzyła jednak odwołanie klubu, ale nałożyła na niego karę dwóch punktów ujemnych.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Kara nieprawomocna, klub może się odwołać

Teraz GKS Bełchatów znów ma problemy. Komisja ds. Licencji Klubowych stwierdziła, że GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań wynikających z kryterium F.09 - czytamy na stronie laczynaspiłka.pl.

Klub został ukarany odjęciem czterech punktów w sezonie 2021/2022. Obojętnie w jakiej klasie rozgrywkowej będzie występował. Obecnie GKS Bełchatów gra w pierwszej lidze. Po 17. kolejkach zajmuje piętnaste miejsce w tabeli i zdobył czternaście punktów. Nad ostatnią w tabeli Resovią Rzeszów ma zaledwie pięć punktów przewagi.

Kara dla Bełchatowa jest nieprawomocna, a klubowi przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie pięciu dni od otrzymania przedmiotowej decyzji.

Cała treść komunikatu tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.