Henning Berg bierze Polaka! Sensacyjny transfer młodego bramkarza

Ależ zaskakujący transfer! Kacper Chorążka opuszcza Zagłębie Sosnowiec. 21-letni bramkarz trafi do drugiej drużyny ligi cypryjskiej. Omonia Nikozja jest prowadzona przez Henninga Berga.

Kacper Chorążka mierzy 188 cm i ma dopiero 21 lat. Wychowanek Wisły Kraków w barwach Zagłębia Sosnowiec zanotował zaledwie 14 meczów i wpuścił aż 23 bramki, ale i tak zrobił dobre wrażenie na Cypryjczykach, którzy zaproponowali mu kontrakt do 1 lipca 2022 roku.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Co ciekawe, Omonia Nikozja jest prowadzona przez Henninga Berga, byłego trenera Legii Warszawa. Norweg pracował w Warszawie w latach 2013-2015. Zdobył z Legią mistrzostwo i Puchar Polski.

Kto rywalem Polaka?

Podstawowym bramkarzem 20-krotnego mistrza Cypru jest Fabinio. 22-letni Brazylijczyk w 18 spotkaniach wpuścił zaledwie 10 bramek. W dodatku aż 10 razy zachował czyste konto, więc Chorążka prawdopodobnie będzie jego zmiennikiem. W przeszłości Chorążka był uważany za bardzo duży talent, młody bramkarz był m.in w Manchesterze United, gdzie został zaproszony na testy. 

Po 22 kolejkach ligi cypryjskiej Omonia ma 44 punkty, czyli trzy mniej niż lider - Apollon Limassol.

Z kolei Zagłębie Sosnowiec to dopiero 17. zespół 1 ligi, czyli zaplecza PKO Ekstraklasy. W 17 spotkaniach zdobyło zaledwie 11 punktów.

Więcej o: