Imponujący projekt stadionu w Polsce. "Już niedługo ruszy budowa"

Ciekawe informacje dla kibiców z podkarpacia! Serwis stadiony.net donosi, że już niedługo rozpocznie się budowa nowego obiektu dla Resovii. Ten projekt ciągnął się latami, ale wreszcie pojawiło się światełko w tunelu.

Pierwsza koncepcja nowego stadionu powstała już w 2011 roku, ale przez długi czas nie pojawił się żaden poważny inwestor, no i trzeba było wyjaśnić kwestię gruntów. Dopiero w zeszłym roku temat powrócił, a teraz nabrał rozpędu. 

Zobacz wideo Kapitalna interwencja Szczęsnego! Aż sam się śmiał [ELEVEN SPORTS]

Co na razie wiemy o Podkarpackim Centrum Lekkoatletycznym?

Projekt zakłada zachowanie istniejącej trybuny głównej i dobudowę nowych. Finalnie obiekt ma pomieścić 9500 widzów. Większość miejsc będzie zadaszona. Ale to nie wszystko. Stadion będzie miał nową bieżnię dla sprinterów, nowe sale sportowe i szatnie. - Finanse są zapewnione, a miasto posiada już kompletną dokumentację, więc może się już starać o pozwolenie - czytamy na stadiony.net.

- Liczymy, że przez luty i marzec ten wniosek zostanie rozpatrzony, a następnie będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zaplanowaliśmy jej realizację na lata 2021-2022 - mówi Artur Gernand z urzędu miasta.

Ile ma kosztować nowy obiekt?

Inwestycja miała się zamknąć w 32 milionach złotych. Połowę tej kwoty miało przeznaczyć Ministerstwo Sportu, a resztę kosztów miało pokryć miasto i województwo. Serwis stadiony.net informuje jednak, że to założenia finansowe z 2015 roku, które nie uwzględniają ani zadaszenia trybun, ani zmian cen na rynku budowlanym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.