Nowy piłkarski rekord Guinnessa! Prawie 2 mln odtworzeń. Nie do wiary [WIDEO]

Tom King, bramkarz Newport County AFC (czwarta klasa rozgrywkowa w Anglii) strzelił gola z odległości 96,01 metra! To nowy rekord Guinessa.

W 23. kolejce League Two, meczu czwartej klasy rozgrywkowej w Anglii, Tom King potrzebował zaledwie dwunastu minut, aby zapisać się w historii rekordów Guinnessa. Bramkarz walijskiego Newport chciał wznowić grę z "piątego metra". Jak się okazało, jego siła uderzenia była tak duża, że piłka minęła całe boisko i trafiła wprost do bramki przeciwnika. 

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Asmir Begović pokonany! Bramkarz ustanowił nowy rekord Guinnessa

- Jestem absolutnie zachwycony ustanowieniem nowego rekordu. To jest coś, o czym nawet nigdy nie marzyłem, ale jestem pewien, że to coś, z czego moi najbliżsi i przyszła rodzina mogą być naprawdę bardzo dumni - skomentował stacji "SkySports" swój wyczyn Tom King.  

Na stronie księgi rekordów Guinnessa (Guinness World Records) potwierdzono nowe osiągnięcie. Poprzednim liderem był Asmir Begović, który strzelił gola z 91,9 metrów. W listopadzie 2013 roku grający w Stoke City bramkarz, zaledwie trzynaście sekund po rozpoczęciu spotkania otrzymał podanie od swojego kolegi z drużyny i uderzył piłkę tak mocno, że ta lecąc z wiatrem przelobowała  Artura Boruca

Mocne słowa Kloppa po sensacyjnej porażce Liverpoolu. To koniec?! Mocne słowa Kloppa po sensacyjnej porażce Liverpoolu. To koniec?! "Nie wyobrażam sobie"

Tom King zapowiedział również, że zamierza skontaktować się z Asmirem Begoviciem, którego poznał będąc jeszcze juniorem grającym w Portsmouth. - Szczerze mówiąc, ten gol to kompletna niespodzianka. Miałem przeczucie, gdy zobaczyłem wysoko wybiegającego Padraiga Amonda. Zmierzał w kierunku bramki, ale nie spodziewałem się takiego rezultatu - dodał bramkarz.

Nawalny opublikował materiał o 'pałacu dla Putina'Nawalny opublikował film z tajnym pałacem Putina. Jego wartość to ponad miliard dolarów

Ostatecznie Newport County AFC zremisowało z Cheltenham 1:1. Gospodarze spotkania wyrównali wynik meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy. Warto zaznaczyć, że 25-latek pobił rekord Guinnessa w swoim drugim (na 22) meczu League Two w obecnym sezonie. Jest to jednocześnie debiutanckie trafienie w jego karierze.

Więcej o: