Lewandowski walczy o kolejne trofeum. Bayern poznał rywali w KMŚ

Bayern Monachium poznał swoich potencjalnych rywali w Klubowych Mistrzostwach Świata. W półfinale zmierzy się ze zwycięzcą ćwierćfinału: Al-Duhail SC - Al-Ahly Kair.

Pierwotnie turniej, zgodnie z tradycją, miał odbyć się w grudniu 2020 roku, ale został przełożony na luty z powodu pandemii koronawirusa. Klubowi reprezentanci kontynentów rywalizować będą zatem w dniach 1-11 lutego tego roku na stadionach Education City, Ahmad Bin Ali i Khalifa International.

Zobacz wideo Lewandowski i Mueller uratowali Bayern Monachium [ELEVEN SPORTS]

Idealny partner dla Lewandowskiego. Razem śrubują kapitalny rekord Idealny partner dla Lewandowskiego. Razem śrubują kapitalny rekord

Bayern zagra z Al-Duhail SC lub Al-Ahly Kair

Na tych obiektach rozgrywane będą także mistrzostwa świata w 2022 roku. W KMŚ wezmą udział: AI Duhail (Katar), Tigres UANL (Meksyk), Ulsan Hyundai (Korea Południowa), Al Ahly (Egipt), Bayern Monachium (Niemcy) oraz zwycięzca Copa Libertadores. Finał tych rozgrywek odbędzie się 30 stycznia a zmierzą się w nim Palmeiras z Santosem. 

Bayern Monachium turniej rozpocznie od półfinału, który zostanie rozegrany 8 lutego. Zmierzy się z lepszym z pary: Al-Duhail SC - Al-Ahly Kair. W drugim półfinale zwycięzca meczu: Tigres UANL - ULSAN Hyundai FC zagra z lepszą ekipą z finału Copa Libertadores. Finał KMŚ zaplanowano na 11 lutego. 

Co dolega Bayernowi Monachium? Leon Goretzka przewidział problemy już cztery miesiące temu Co dolega Bayernowi Monachium? Leon Goretzka przewidział problemy już cztery miesiące temu

Obrońcą trofeum jest Liverpool. Anglicy dwa lata temu pokonali w finale Flamengo 1:0 po bramce Roberta Firmino.

Więcej o: