Przegrali przez czarną magię i nietoperze. Trener Zimbabwe ma dowody

W meczu otwarcia Mistrzostw Narodów Afryki Kamerun pokonał Zimbabwe (1:0) dzięki bramce Salomona Charlesa Bangi w 72. minucie po uderzeniu z przewrotki. Najwięcej szumu pojawiło się jednak przed meczem w wyniku oskarżeń selekcjonera Zimbabwe Zdravko Logaruszicia.

Rozpoczęła się szósta edycja Mistrzostw Narodów Afryki. Od Pucharu Narodów Afryki ten turniej różni się tym, że mogą w nim brać udział piłkarze wyłącznie z krajowych lig. Mecz otwarcia między Kamerunem i Zimbabwe odbył się w stolicy Kamerunu, Yaounde.

Zobacz wideo Kontrowersyjny wybór na podium Ikony Futbolu 2020. "Kimmich powinien być na jego miejscu" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Selekcjoner Zimbabwe: Przegraliśmy przez czary i nietoperze

Przed rozpoczęciem spotkania z Kamerunem przedstawiciele reprezentacji Zimbabwe, dokonując oględzin murawy stadionu, znaleźli martwego nietoperza. Zdravko Logaruszić zrobił sobie z nim zdjęcie, trzymając w ręce kartkę z napisem "Czary w Kamerunie", oskarżając gospodarzy o niecodzienne praktyki.

Nietoperz miał być elementem czarnej magii, stosowanej przez Kamerun. – Składanie nietoperza w ofierze ma pomóc przebłagać duchy i uzyskać korzystny wynik reprezentacji – stwierdził Chorwat. Zdjęcie selekcjoner udostępnił w mediach społecznościowych.

Selekcjoner kadry Zimbabwe pracuje w Afryce od 12 lat. Rozpoczynał od prowadzenia ghańskiego zespołu King Faisal Babes. Zarówno w karierze klubowej, jak i reprezentacyjnej, 58-latek nie wygrał żadnego trofeum. Przed objęciem Zimbabwe Logaruszić prowadził reprezentację Sudanu w latach 2017-2019.

Więcej o: