Sensacja w FA Cup. Klub Bielika i Jóźwiaka odpadł z amatorami. Debiut Polaka [WIDEO]

Kibice kochają takie historie. Derby County, którego kadra wyceniana jest na blisko 50 milionów euro, przegrało na wyjeździe w Pucharze Anglii 0:2 z Chorley, czyli drużyną występują w 6. lidze angielskiej, którego kadra wyceniana jest na 100 razy mniej.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że Wayne Rooney, grający trener Derby County, nie mógł skorzystać z podstawowych piłkarzy, którzy - z powodu koronawirusa - do wtorku muszą izolować się we własnych domach. W sobotnim meczu FA Cup zagrali głównie gracze z drużyn U-18 i U-23. Tym samym były reprezentant Anglii nie powołał na mecz Krystiana Bielika, który niedawno wrócił po ciężkiej kontuzji i znów zachwyca (został nominowany do piłkarza miesiąca w Championship). Nie zagrał też Kamil Jóźwiak.

10 miesięcy przerwy nie załamało Krystiana Bielika. Jest najlepszy w zespole. 10 miesięcy przerwy nie załamało Krystiana Bielika. Jest najlepszy w zespole. "Kluczowa postać"

Zobacz wideo Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Debiut Polaka w Derby

Bramki Connora Halla i Mike'a Calveleya zapewniły gospodarzom wygraną 2:0. Drużynie Rooneya nie pomógł debiut Bartosza Cybulskiego, który w debiucie otrzymał 15 minut od trenera. Piłkarze Chorley po ostatnim gwizdku wpadli w szał radości, co można było zobaczyć na ich profilu w mediach społecznościowych.

Wariactwo we Włoszech, ale jest wreszcie ratunek. Dobre informacje dla LewandowskiegoWariactwo we Włoszech, ale jest wreszcie ratunek. Dobre informacje dla Lewandowskiego

Sobotnie spotkanie miało także jeszcze jednego bohatera. Cichego bohatera. A był nim pracownik klubu, który jest odpowiedzialny za stan murawy. Podobno spędził noc na stadionie tylko po to, by murawa była w odpowiednim stanie.

W poprzednich rundach amatorskie Chorley wyeliminowało Wigan oraz Peterborough. 

Więcej o: