Kapitalny sezon Mierzejewskiego. "Otrzymał kilka zagranicznych ofert"

Adrian Mierzejewski, jeden z najlepszych graczy ligi chińskiej, już za kilka tygodni może zmienić klub. Portal Interia.pl informuje, że 34-latek może wrócić do Australii lub do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Osiem goli i dziewięć asyst w 16 meczach - tak prezentuje się bilans Adriana Mierzejewskiego w barwach Guangzhou, do którego jest wypożyczony z Chongqing Lifan. 34-letni Polak został nie tylko najlepszym asystentem ligi chińskiej, ale także załapał się do najlepszej jedenastki ligi. Teraz może zmienić klub, a nawet ligę, choć jego kontrakt wygasa dopiero za dwa lata.

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

- Z ofertami zgłosili się już przedstawiciele ekip z Chin, Australii czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Decyzja w sprawie przyszłości Mierzejewskiego powinna zapaść do końca stycznia - informuje na łamach portalu Interia.pl Sebastian Staszewski.

Bogata kariera Mierzejewskiego

Ofensywny pomocnik grał już w obu tych ligach. W Australii występował w FC Sydney, gdzie grał w latach 2017-18, zaś wcześniej w ZEA reprezentował barwy Sharjah Cultural Sports Club. Mierzejewski to prawdziwy obieżyświat. Grał też w Katarze, Turcji i właśnie Chinach. W Polsce związany był z Polonią Warszawa, Wisłą Płock, Zagłębiem Sosnowiec i Stomilem Olsztyn, którego jest wychowankiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.