Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rekord goli Messiego podważony! Potrzebuje jeszcze 448 bramek?

Brazylijski Santos przekonuje, że Leo Messi wcale nie pobił jeszcze rekordu Pelego. Legendarny Brazylijczyk oficjalnie strzelił dla tego klubu 643 gole. Nieoficjalnie - o 448 bramek więcej.

Messi zdobył dla Barcelony już 644 bramki. Ostatnio trafił przed świętami w spotkaniu z Realem Valladolid (3:0) i tym samym pobił rekord Pelego. Santos przedstawił jednak sprawozdanie, z którego wynika, że tak naprawdę Argentyńczykowi jeszcze sporo brakuje do wyczynu legendarnego napastnika. 

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie"

Messi nie pobił rekordu?

Santos uważa, że gole Pelego strzelone w sparingach liczą się do sumy jego trafień w barwach drużyny, w wyniku czego rekord wynosi 1091. To oznacza, że Messi potrzebowałby jeszcze 448 bramek, by ten rekord pobić. - Mecze te rozgrywane były w oficjalnych strojach, zgodnie z oficjalnymi zasadami gry i z protokołem wyników - czytamy w oświadczeniu Santosu.

Piotr Żyła w wywiadzie po konkursie w Engelbergu"Pozytywny" kabaret. Winny: Maciej Kot - Piotr Żyła skomentował wykluczenie polskich skoczków z konkursu

- Gol strzelony w meczu z Eibarem jest statystycznie taki sam, jak gol strzelony Valencii. Gol w spotkaniu z Transvaalem (z Surinamu) ma taką samą wartość, jak gol strzelony Realowi ze środka boiska na Santiago Bernabeu - dodano.

Arsenal gotowy jest zapłacić Oezilowi 5 mln euro, byleby tylko oddać go do innego klubuArsenal gotowy jest zapłacić Oezilowi 5 mln euro, byleby tylko oddać go do innego klubu

Pele spędził większość kariery w Santosie, zanim zakończył przygodę z piłką w New York Cosmos. Brazylijczyk pogratulował ostatnio Messiemu pobicia jego rekordu. Santos jednak się z tym nie godzi. Przekonuje, że niektóre bramki Brazylijczyka padły także w towarzyskich spotkaniach z takimi rywalami, jak m.in. Inter, Real, Boca Juniors, River Plate, a nawet Barceloną.