Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie żyje Zbigniew Pocialik. Był trenerem w kadrze Polski Janusza Wójcika

Nie żyje wieloletni trener i kierownik warszawskich drużyn, a także członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski, Zbigniew Pocialik. Zmarł w wieku 75 lat.

- Dzisiaj nad ranem zmarł w wieku 75 lat Zbigniew Pocialik. Wieloletni trener, trener bramkarzy i kierownik drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - czytamy w komunikacie z niedzielnego wieczoru na profilu na Twitterze Świtu, który jako pierwszy poinformował o śmierci Pocialika.

Nie żyje Zbigniew Pocialik. Miał 75 lat

Zbigniew Pocialik urodził się w Warszawie i jako piłkarz grał na pozycji bramkarza. W latach 1963-1974 i 1976-1979 grał dla Gwardii Warszawa, z którą był najbardziej związany.

Zobacz wideo Jeden dotyk piłki Zielińskiego zmienił wszystko. "Idealnie" [ELEVEN SPORTS]

Był także zawodnikiem Warszawianki, Poloni Bydgoszcz czy SK Beveren-Waas z Belgii, gdzie wygrał rywalizację z Jeanem-Marie Pfaffem, późniejszym znanym bramkarzem m.in. Bayernu Monachium i reprezentacji Belgii.

Robert LewandowskiNajwiększy Robert Lewandowski na świecie! Spektakularny widok w Dubaju

Pocialik jako trener był w sztabie kadry Wójcika

Później został trenerem. Jako trener bramkarzy pracował w sztabie reprezentacji Polski, gdy prowadził ją Janusz Wójcik, a także w Poloni Warszawa i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. W tym klubie, jak i w Gwardii oraz Olimpii Warszawa był także trenerem pierwszej drużyny. Na razie nie podano przyczyny jego śmierci.

Robert LewandowskiGlobe Soccer Awards. Lewandowski piłkarzem roku! Kto jeszcze wygrał na gali w Dubaju?