Lewandowski znów najlepszy. Wyprzedził Hamiltona. Trzeci Polak w historii

Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem. Tym razem napastnik Bayernu Monachium został najlepszym sportowcem 2020 roku w 63. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej.

W głosowaniu brała udział nie tylko PAP, ale także 24 inne agencje. Z Francji (FP), Rumunii (Agerpres), Albanii (ANA), Holandii (ANP), Austrii (APA), Grecji (AMNA), Belgii (Belga), Białorusi (BelTA), Bułgarii (BTA), Czech (CTK), Niemiec (DPA), Hiszpanii (EFE), Litwy (ELTA), Chorwacji (HINA), Portugalii (LUSA), Mołdawii (Moldpres), Węgier (MTI), Azerbejdżanu (News Agency), Słowacji (SITA i TASR), Słowenii (STA), Serbii (Tanjug), Rosji (TASS) i Ukrainy (Ukrinform).

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie [ELEVEN SPORTS]

Robert Lewandowski trzecim polskim sportowcem, który wygrał plebiscyt PAP

Każda z 25 agencji biorących udział w tegorocznej Ankiecie przedstawiła własną dziesiątkę najlepszych sportowców. Robert Lewandowski - jak informuje PAP - znalazł się aż na 23 listach, w tym na pięciu na pierwszym miejscu. Zdobył 180 punktów i o cztery wyprzedził mistrza świata Formuły 1 Lewisa Hamiltona, a o 11 szwedzkiego tyczkarza Armanda Duplantisa. W najlepszej dziesiątce na znalazła się także Iga Świątek - zwyciężczyni tegorocznego French Open - która zebrała 32 punkty i zajęła dziewiąte miejsce.

PAP przypomina, że Lewandowski jest trzecim polskim sportowcem, który został laureatem jednego z najstarszych plebiscytów świata, organizowanego od 1958 roku. Po lekkoatletach - Zdzisławie Krzyszkowiaku (1958 rok) i Irenie Szewińskiej (1966 i 1974 rok).

Wyniki 63. Ankiety Polskiej Agencji Prasowej na najlepszego sportowca 2020 roku:

  1. Robert Lewandowski
  2. Lewis Hamilton
  3. Armand Duplantis
  4. Novak Djoković
  5. Rafael Nadal
  6. Primoż Roglić
  7. Tadej Pogacar
  8. Giannis Antetokounmpo
  9. Iga Świątek
  10. Therese Johaug

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: