Poznaliśmy kulisy szalonego transferu Jakuba Modera. "Musiałem podjąć decyzję w jedną dobę"

Jakub Moder od stycznia 2021 roku będzie grał dla Brighton, które zgodnie z umową skróciło jego wypożyczenie do Lecha Poznań. - Wszystko działo się bardzo szybko. Musiałem podjąć decyzję w ciągu jednej doby - mówił dla kanału "Foot Truck" o transferze do drużyny Premier League.

Brighton skorzysta z klauzuli w kontrakcie z Jakubem Moderem i skróci jego wypożyczenie do Lecha Poznań, które miało trwać do końca sezonu. Polak trafi do drużyny Premier League już na mecze w 2021 roku. 

Zobacz wideo "Chcielibyśmy więcej Moderów, mniej Krychowiaków. Ale Grzesiek bardzo się przyda reprezentacji"

Moder: "Było losowanie Ligi Europy i usłyszałem: jest opcja - chce cię Brighton. Już kolejnego dnia musiałem podjąć decyzję"

- Trafiłem do zespołu, który chce grać w piłkę. Nie analizowałem tej kwestii przed transferem, bo wszystko działo się bardzo szybko. Musiałem podjąć decyzję w ciągu jednej doby. Było losowanie Ligi Europy, zadzwonił Darek Wojciechowski i usłyszałem: „Słuchaj, jest opcja - chce cię Brighton i wypożyczy cię na rok albo pół roku do Lecha”. Już kolejnego dnia miałem podjąć decyzję, czy jestem na to gotowy - mówił Moder w rozmowie z Jakubem Polkowskim i Łukaszem Wiśniowskim na kanale "Foot Truck".

 

O jego transfer pytał nawet Lewandowski. "Opowiadał, jak on odchodził z Lecha"

O transfer Modera do Brighton podczas jednego ze zgrupowań reprezentacji Polski miał zapytać nawet Robert Lewandowski, który w swojej karierze także odchodził z Lecha Poznań do zagranicznego klubu - Borussii Dortmund

Michał Żuk gra w FC Barcelonie i chociaż jest obrońcą, strzelił już ponad 400 goli"Pod dachem mam dwóch najmłodszych na świecie chłopców, którzy podpisali kontrakt z Adidasem"

- Na kadrze złapałem kontrakt głównie z grupą młodych graczy, ale starsi zawodnicy też są mega otwarci. Robert Lewandowski wiele razy do mnie podchodził, starał się podpowiadać i pytał o transfer. Opowiadał mi o tym, jak on odchodził z Lecha - wskazał. 

Diego Costa i Gabriel Jesus na zdjęciach z tą samą kobietąZaskakujące odkrycie podczas zbiórki charytatywnej. Wyciekły intymne zdjęcia Gabriela Jesusa i Diego Costy

Moder w tym sezonie zagrał dla Lecha Poznań w 25 spotkaniach, w których zdobył cztery gole i trzy razy asystował. Do Brighton trafił w październiku tego roku za rekordowe dla polskiej ekstraklasy 11 milionów euro. W reprezentacji Polski Moder zagrał już sześć spotkań i zdążył zdobyć jednego gola.

Zmarł Maxim Tsigalko, kultowy piłkarz z CM 01/02Gwiazda Championship Managera nie żyje. Miał 37 lat. Zmarł w Boże Narodzenie

Więcej o: