Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trenerzy największych potęg pominęli Lewandowskiego! Tak samo jak szkoleniowcy Anguilli, Brunei czy San Marino

Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem 2020 roku, zdobywając nagrodę FIFA The Best! Jak głosowali selekcjonerzy najsilniejszych reprezentacji świata? Okazuje się, że część z nich tak samo kontrowersyjnie, jak ci z najsłabszych piłkarsko krajów.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku! Kapitan reprezentacji Polski w czwartkowy wieczór otrzymał nagrodę FIFA The Best, która po odwołaniu z powodu koronawirusa gali "Złotej Piłki", została najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza w tym roku. Lewandowski w głosowaniu kapitanów i selekcjonerów reprezentacji oraz dziennikarzy i kibiców wyprzedził Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

W każdej z czterech kategorii wybierano po trzech zawodników. Pierwszy otrzymywał pięć punktów, drugi trzy, a trzeci jeden. Selekcjonerzy narodowych reprezentacji, tak samo jak ich kapitanowie, a także dziennikarze i kibice nie mieli wątpliwości: piłkarzem 2020 roku był Lewandowski. Jak głosowali trenerzy największych i najważniejszych zespołów narodowych?

Switzerland Soccer Best FIFA AwardsLewandowski zdeklasował konkurencję! Polak otrzymał maksymalną liczbę punktów

Selekcjonerzy oddali głosy w FIFA The Best

Lewandowski zajął pierwsze miejsce między innymi w głosowaniu selekcjonerów reprezentacji Belgii, Anglii, Niemiec i Holandii. Co oczywiste, tak samo zagłosował Jerzy Brzęczek. Na uwagę zasługują głosy Anglików, czyli naszych rywali w eliminacjach do mundialu w Katarze, bo Lewandowskiego numerem 1 wybrał nie tylko selekcjoner Gareth Southgate, ale też kapitan drużyny, Harry Kane. Na Polaka swój głos oddał też były trener Legii Warszawa, a obecny selekcjoner reprezentacji Rosji, Stanisław Czerczesow.

W głosowaniu trenerów, zdecydowanie bardziej niż u kapitanów, widoczne były sympatie, a nie statystyki i osiągnięcia. I tak dla Lewandowskiego miejsca choćby w trójce zabrakło u selekcjonerów reprezentacji Argentyny, Brazylii, Francji, Włoch i Hiszpanii. 

Lewandowski wyróżniony dwa razy. Kto jeszcze dostał nagrody w plebiscycie FIFA?Lewandowski wyróżniony dwa razy. Kto jeszcze dostał nagrody w plebiscycie FIFA?

Podobnie, czyli nie znajdując dla Lewandowskiego miejsca w trójce, głosowali między innymi selekcjonerzy: Samoa Amerykańskiego, Anguilli, Bangladeszu, Barbadosu, Belize, Brunei Darussalam, Kambodży, Erytrei, Malawi, Montserratu czy San Marino.

Szczegółowe wyniki głosowania możecie znaleźć w tym miejscu.