Messi podpadł polskim kibicom swoim głosowaniem, ale to, co zrobił Van Dijk może wywołać szok

Znamy już szczegółowe wyniki głosowania w plebiscycie FIFA The Best. Jak głosowali kapitanowie największych reprezentacji świata? W większości jako numer jeden wybrali Roberta Lewandowskiego. Znaleźli się jednak i tacy, którzy nie znaleźli dla Polaka miejsca w pierwszej trójce. To się chyba nie spodoba polskim kibicom.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku! Kapitan reprezentacji Polski w czwartkowy wieczór otrzymał nagrodę FIFA The Best, która po odwołaniu z powodu koronawirusa gali "Złotej Piłki", została najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza w tym roku. Lewandowski w głosowaniu kapitanów i selekcjonerów reprezentacji oraz dziennikarzy i kibiców wyprzedził Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

W każdej z czterech kategorii wybierano po trzech zawodników. Pierwszy otrzymywał pięć punktów, drugi trzy, a trzeci jeden. Jak głosowali kapitanowie najważniejszych reprezentacji świata? W większości nie mieli wątpliwości, jako numer jeden wybierając Lewandowskiego. Tak zrobił na przykład kapitan mistrzów świata, Francuzów, Hugo Lloris. Na naszego zawodnika głosowali też między innymi Cristiano Ronaldo, Eden Hazard, Radamel Falcao, Harry Kane, Manuel Neuer czy Sergio Ramos.

Kapitanowie wybrali najlepszego piłkarza świata

Wśród głosujących kapitanów znaleźli się jednak też tacy, którzy Lewandowskiego nie widzieli na pierwszym miejscu. Tak zagłosowali na przykład Thiago Silva oraz Lionel Messi, którzy wybrali tę samą trójkę w kolejności: Neymar, Kylian Mbappe, Robert Lewandowski. Na drugim miejscu naszego napastnika widział kapitan reprezentacji Włoch, Giorgio Chiellini, który za numer jeden uznał Ronaldo.

Switzerland Soccer Best FIFA AwardsLewandowski zdeklasował konkurencję! Polak otrzymał maksymalną liczbę punktów

Najdziwniejszy głos wśród największych reprezentacji oddał jednak Virgil van Dijk. Środkowy obrońca Liverpoolu nie znalazł dla Lewandowskiego miejsca w pierwszej trójce! Według Holendra najlepszym piłkarzem świata był Sadio Mane, a za nim zagłosował na Mohameda Salaha i Thiago Alcantarę.

Jak zagłosował sam Lewandowski? Numer jeden: Thiago. Numer dwa: Neymar. Numer trzy: Keven De Bruyne. Poszczególne głosy można zobaczyć w tym miejscu.

Lewandowski wyróżniony dwa razy. Kto jeszcze dostał nagrody w plebiscycie FIFA?Lewandowski wyróżniony dwa razy. Kto jeszcze dostał nagrody w plebiscycie FIFA?

Nagroda dla Lewandowskiego to najważniejsze indywidualne wyróżnienie dla polskiego piłkarza w historii. W 1974 roku trzecie miejsce w plebiscycie "Złotej Piłki" zajął Kazimierz Deyna, a 8 lat później sukces ten powtórzył Zbigniew Boniek.

Więcej o: