Michał Janota podpisał kontrakt z nowym klubem. Szósty Polak w historii

Michał Janota został piłkarzem Central Coast Mariners. To szósty Polak w historii, który zagra w australijskiej A-League.

Janota ostatnio grał w saudyjskim klubie Al Fateh, ale tam w styczniu odsunięto go od składu. W lipcu rozwiązał kontrakt i poszukiwał nowego klubu. Miał mieć oferty także z Polski - od Arki Gdynia, o czym poinformował portal meczyki.pl. Wybrał jednak kolejny kierunek zagraniczny i będzie szóstym Polakiem w historii w A-League.

Zobacz wideo Remo Freuler na 1:1 w meczu Juventus-Atalanta. "Poza zasięgiem polskiego bramkarza" [ELEVEN SPORTS]

Michał Janota z Arabii Saudyjskiej do Australii

30-latek podpisał kontrakt z australijskim klubem Central Coast Mariners. To ostatnia drużyna ostatniego sezonu A-League, w którym zdobyli 18 punktów, co starczyło tylko na jedenastą pozycję w tabeli. Do gry w play-offach zabrakło im aż 19 punktów. 

Robert Lewandowski na gali UEFAGdzie i o której oglądać galę FIFA The Best 2020? Wielka szansa Lewandowskiego

Izolacja, rok bez gry. Janota wystąpi w nowym klubie dopiero w lutym?

Janota w klubie spotka byłego piłkarza Jagiellonii Białystok, Ziggy'ego Gordona, który do tej pory był jedynym zagranicznym zawodnikiem drużyny z Gosfordu. To szósty polski piłkarz, który trafił do australijskiej ligi. Poza Janotą w A-League teraz będzie występował także Filip Kurto, który w 2018 roku przeniósł się tam najpierw do Wellington Phoenix, a teraz gra dla Western United.

W lidze Janota może jednak zadebiutować dopiero w lutym, bo po uzyskaniu zgody na wlot do Australii będzie musiał odbyć obowiązkową dwutygodniową izolację. A 23 stycznia minie równo rok od jego ostatniego meczu w Al Fateh. 

Loris KariusNowy przepis piłkarski uchwalony! Zmiana zawodnika, która nie będzie się liczyć do limitu

Polak wcześniej grał już za granicą. Wychowanek Falubazu w 2006 roku przeniósł się do Holandii, gdzie był zawodnikiem Feyenoordu Rotterdam, Excelsior i Go Ahead Eagles. W Polsce przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej grał w Koronie Kielce, Pogoni Szczecin, Górniku Zabrze, Stali Mielec i Arce Gdynia

Maradona rok przed śmiercią wysłał wiadomość Paolo Rossiemu. Żona Włocha ujawniła jej treść. Maradona rok przed śmiercią wysłał wiadomość Paolo Rossiemu. Żona Włocha ujawniła jej treść. "Płakał jak dziecko"

Więcej o: