Polska piłkarka jak Robert Lewandowski! Nominowana w plebiscycie FIFA

Paulina Dudek została nominowana w plebiscycie FIFA i FIFPro. Zawodniczka PSG jest jedyną Polką w tym gronie.

Paulina Dudek od dwóch lat gra dla PSG. Jej występy w sezonie 2019/2020 doceniła kapituła plebiscytu FIFA i FIFPro. Reprezentantka Polski ma szansę na nagrodę. Dudek idzie śladami Roberta Lewandowskiego, który także uzyskał nominację w tym plebiscycie.

Zobacz wideo Ikona Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Szansa na nagrodę dla polskiej piłkarki

Do 2018 roku pochodząca ze Słubic Dudek reprezentowała polskie zespoły. Najpierw TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski, następnie drużynę Medyku Konin. W tej drugiej ekipie sięgnęła po mistrzostwo Polski, Puchar Polski i występowała w Lidze Mistrzyń. Dudek jest uniwersalna: może grać na obronie i w pomocy. Jej największy sukces w reprezentacji to mistrzostwo Europy do lat 17 wywalczone siedem lat temu. 

Griezmann zrywa współpracę z gigantem technologicznym! Domaga się walki o prawa człowiekaGriezmann zrywa współpracę z gigantem technologicznym! Domaga się walki o prawa człowieka

Dudek angażuje się także w sprawy kobiet. Pod koniec października była wśród polskich piłkarek, które w meczu z Mołdawią miały na ręku opaski z czerwoną błyskawicą, symbolem Strajk Kobiet.

Mercedes wydał oświadczenie ws. powrotu Lewisa Hamiltona. Złe informacje dla RussellaMercedes wydał oświadczenie ws. powrotu Lewisa Hamiltona. Złe informacje dla Russella

Plebiscyt FIFA i FIFPro zostanie rozstrzygnięty 17 grudnia. 

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii trener?
Hansi Flick (Bayern)
62%
Gian Piero Gasperini (Atalanta)
5%
Juergen Klopp (Liverpool)
26%
Julen Lopetegui (Sevilla)
0%
Julian Nagelsmann (RB Lipsk)
7%
Thomas Tuchel (PSG)
0%
Więcej o: