Były piłkarz Realu Madryt został bankrutem. "Przeżył więcej niż inni przez 200 lat"

Royston Drenthe został ogłoszony bankrutem przez sąd w Bredzie. Były piłkarz Feyenoordu, Realu Madryt czy Evertonu miał w trakcie kariery przehulać 3,5 miliona euro.

Royston Drenthe ma 33 lata, grał w barwach Feyenoordu, Realu Madryt czy Evertonu, a we wtorek został ogłoszony bankrutem i będzie miał nad sobą nadzór finansowy. – Od zawsze byłem pod lupą. Nie znam szczegółów sprawy, ale jeśli jest tak, jak myślę, nie jest to aż tak poważna kwestia. Na pewno zostanie wyjaśniona – przekonuje piłkarz, który dziś gra w barwach drugoligowca Kozak Boys i który nie stawił się w sądzie na ogłoszeniu wyroku. Prezes klubu nie chciał komentować sprawy. – To jego prywatna sprawa – przekonuje Henk de Goeij. 

Zobacz wideo "Brzęczek to jest taki dobry wujek. Decyzję powinien podjąć dwa lata temu"

"Drenthe przeżył tyle, ile innym nie udałoby się przez 200 lat"

Holendrzy nie mogą zrozumieć, jak do tego doszło. Swego czasu opisywali, że w wieku 33 lat Drenthe przeżył tyle, ile innym nie udałoby się przez 200 lat. Piłkarz za swoje kłopoty finansowe winą obarcza agenta i radził młodszym kolegom, by uważali na relacje z reprezentantami. – Wiedziałem, że w Realu zarobię 1,8 miliona euro w pierwszym sezonie, ale nic więcej. To było strasznie słabe, bo później agent kontrolował wszystko – narzekał skrzydłowy, krytykując Sigiego Lensa. 

Tymczasowy prezes Barcelony zaskoczył: Ja bym sprzedał Messiego. To by pomogłoTymczasowy prezes Barcelony zaskoczył: Ja bym sprzedał Messiego. To by pomogło

Drenthe był też znany z wystawnego stylu życia. Lubił imprezować (był uzależniony od alkoholu), często nosił drogie zegarki, otrzymał mnóstwo mandatów za przekroczenie prędkości, a w biografii napisał, że przehulał 3,5 miliona euro. Ostatnio bardziej niż z boiska był znany z kariery rapera (występuje pod pseudonimem Roy2faces) czy telewizyjnej, bo wystąpił w serialu „Mocro Mafia” o trzech przyjaciołach wchodzących do amerykańskiego półświatka. 

Więcej o: