Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie tylko Robert Lewandowski! Dwie Polki z szansami na wielkie wyróżnienie

UEFA opublikowała listę piłkarek nominowanych do Drużyny Roku. Wśród 50 nominowanych znalazły się dwie Polki - Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) i Paulina Dudek (Paris Saint-Germain).

Ewa Pajor w ostatnim sezonie zdobyła mistrzostwo Bundesligi i Puchar Niemiec. Reprezentantka Polski w 17 meczach strzeliła 16 goli i zanotowała dziesięć asyst. Z niemieckim zespołem dotarła również do finału Ligi Mistrzyń.

Zobacz wideo Jacek Gmoch: Żyjemy jak za okupacji. Obostrzenia są ostrzejsze [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Reprezentantki Polski nominowane do Drużyny Roku UEFA

"Pomogła Wolfsburgowi zdobyć podwójną koronę i awansować do finału Ligi Mistrzyń UEFA strzelając kolejne gole. Przed odejściem Pernille Harder do Chelsea, obie zawodniczki tworzyły śmiertelnie niebezpieczny duet w Wolfsburgu" - podsumowano zawodniczkę w nominacji na stronie europejskiej federacji. 

W finale LM Wolfsburg mierzył się z Olympique Lyon. Przegrał 1:3, a Pajor boisko opuściła w 60. minucie. Od tamtego czasu piłkarka wciąż zmaga się z urazem.

Ewa Pajor z asystąAsysta Ewy Pajor w finale Ligi Mistrzyń. Kolejne wielkie zwycięstwo Olympique Lyon

Drugą Polką nominowaną do Drużyny Roku UEFA jest Paulina Dudek. Piłkarka występująca w defensywie Paris Saint-Germain. "Miała kluczowe znaczenie dla Paryżan w drodze do półfinałów Ligi Mistrzyń. Pewna i dojrzała na boisku, mimo 23 lat. Stanowi część silnego pokolenia Polek, które postawiły sobie za cel pierwsze poważne kwalifikacje turniejowe" - podsumowano młodą zawodniczkę. 

50 nominacji UEFA rozłożyła następująco: po pięć bramkarek oraz po 15 zawodniczek w obronie, pomocy i ataku. Warto zaznaczyć, że w wyborze Drużyny Roku UEFA kobiet i mężczyzn mogą wziąć udział wszyscy kibice. Należy to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. 

Robert LewandowskiKolejne wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego! UEFA podjęła decyzję