Bolid eksplodował niczym bomba. Te systemy uratowały życie Romaina Grosjeana [F1 Sport #37]

Michał Gąsiorowski i Piotr Majchrzak zapraszają na kolejny odcinek F1 Sport. W dzisiejszym magazynie rozmawiamy o Romainie Grosjeanie, który z cudem uszedł z życiem z makabrycznego wypadku w Bahrajnie. Ale na ten cud pracowało kilka systemów bezpieczeństwa. Niestety, można odnieść wrażenie, że mimo wielkich procedur F1 samo prosi się o kolejną tragedię. - Bardzo odważny albo bardzo głupi - krzyczał przez radio Lando Norris o marshallu, który biegł po torze, gdy pędziły po nim bolidy. A to nie był pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. W ostatniej części programu rozmawiamy też o pierwszym od dawna udanym występie Roberta Kubicy w treningu F1. I o tym, jaka przyszłość może czekać Polaka w najbliższym czasie.
Zobacz wideo

F1 Sport to format wideo w ramach serwisu Sport.pl, który poświęcony jest najciekawszym wydarzeniom weekendowych zawodów Grand Prix Formuły 1, ze szczególnym uwzględnieniem występów Roberta Kubicy. Program prowadzą dziennikarze Sport.pl - Michał Gąsiorowski oraz Piotr Majchrzak.

W programie znajdziemy podsumowanie ostatniego weekendu Formuły 1. Autorski materiał Uwaga Spojler, który mówi o tajnikach Formuły 1 i rzeczach, które wydarzyły się w trakcie weekendu wyścigowego. A także felieton "Lewis Rozrabiaka", który pokazuje, że F1 to nie tylko wyścigi, a życie kierowców w czasie weekendu na torze bywa bardzo barwne. Nasi dziennikarze stale przyglądają się także Robertowi Kubicy i temu, jak Polak radzi sobie w serii DTM.

Odcinki publikowane będą we wtorki o godzinie 13:00. Premiery F1 Sport można znaleźć na stronach Sport.pl i Gazeta.pl, a także w kanale Sport.pl w serwisie YouTube.

Więcej o: