Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarka odmówiła minuty ciszy dla Maradony: To gwałciciel, pedofil i oprawca

- Odmówiłam zachowania minuty ciszy dla gwałciciela, pedofila i oprawcy - powiedziała Paula Dapena Sanchez. 24-letnia piłkarka przed towarzyskim meczem Deportivo La Coruna z Viajes Interrias FF usiadła podczas hołdu dla Diego Maradony.

Od śmierci Diego Maradony minęło już kilka dni, ale kluby sportowe wciąż oddają mu cześć i wspominają jego osiągnięcia. Przed rozpoczęciem spotkań, nie tylko piłkarskich, na całym świecie sędziowie zarządzają minutę ciszy. Nie wszyscy chcą ją jednak uszanować.

Zobacz wideo Jan Tomaszewski wspomina Diego Maradonę: "Geniusz i fenomen. Myślał, że poza boiskiem też jest boski"

Kontrowersyjne zachowanie i skandaliczne słowa hiszpańskiej piłkarki. Nie uszanowała minuty ciszy ku pamięci Diego Maradony

Jedną z osób, które nie oddały hołdu Maradonie, jest Paula Dapena Sanchez. 24-letnia piłkarka przed meczem Deportivo La Coruna z Viajes Interrias FF dopuściła się kontrowersyjnego zachowania podczas minuty ciszy. Usiadła na murawie i odwróciła się plecami do głównej trybuny.

O ile zachowanie zawodniczki Viajes Interrias było kontrowersyjne, o tyle prawdziwa burza dopiero nadchodziła, gdy piłkarka po zakończeniu meczu wytłumaczyła swoje zachowanie. - Odmówiłam zachowania minuty ciszy dla gwałciciela, pedofila i oprawcy - powiedziała. - Aby być piłkarzem, najpierw musisz być człowiekiem mającym wartości lepsze niż te, które posiadał Maradona - dodała kobieta, cytowana przez dziennik "Sport".

Lekarz Maradony podejrzany o spowodowanie śmierci gwiazdy. Policja rozpoczęła śledztwoLekarz Maradony podejrzany o spowodowanie śmierci gwiazdy. Policja rozpoczęła śledztwo

Nie bardzo wiadomo, czemu Sanchez oskarżyła legendarnego piłkarza. Maradona w przeszłości był co prawda oskarżony o pobicie partnerki, ale nigdy nie był podejrzewany o pedofilię czy gwałt.

Diego Maradona zmarł w środę we własnym domu pod Buenos Aires. Przyczyną śmierci legendarnego piłkarza była niewydolność serca, która doprowadziła do ostrego obrzęku płuc. Maradona miał 60 lat.