Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie żyje Papa Bouba Diop, bohater mundialu 2002. Jego bramka przeszła do historii

W niedzielę, po długiej chorobie, zmarł były reprezentant Senegalu, Papa Bouba Diop. Uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku miał 42 lata.

Papa Bouba Diop w ostatnich latach zmagał się z poważną chorobą, przez którą zmarł w niedzielę rano, a informację o jego śmierci potwierdziła FIFA. Senegalczyk, który w przeszłości występował najczęściej na pozycji pomocnika, miał 42 lata.

Zobacz wideo Co się dzieje z Lechem? "Może mentalnie nie jest gotowy na duży sukces"

Papa Bouba Diop miał 42 lata

Papa Bouba Diop nie grał profesjonalnie w piłkę od 2013 roku, gdy zakończył karierę w barwach Birmingham. Na boiskach Premier League występował od 2004 roku, gdy trafił do Fulham, z krótką przerwą na grę dla AEK-u Ateny. Zarówno w Anglii, jak i Grecji, zdobył po jednym pucharze krajowym. 

W latach 2001-2008 występował regularnie w reprezentacji Senegalu, w której rozegrał łącznie 63 spotkania, strzelając w nich 11 bramek. W 2002 roku zdobył Puchar Narodów Afryki i dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata w Korei i Japonii, w których strzelił 3 bramki. Dzięki nim stał się najskuteczniejszym Senegalczykiem w historii mundiali. Najważniejszym z tych goli był ten, którego zdobył w inauguracyjnym meczu z broniącą mistrzostwa świata Francją. Debiutujący Senegal wygrał wtedy 1:0 i sprawił jedną z większych sensacji w historii mundialu.