Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gigantyczna cena za koszulkę Maradony. To w niej zdobył swojego najsłynniejszego gola

Koszulka Diego Armando Maradony, w której ten strzelił gola ręką w ćwiercfinale mistrzostw świata w 1986 roku, może być obecnie warta nawet 2 miliony dolarów. Trykot zmarłego w środę argentyńskiego piłkarza prawdodopodobnie zostanie niedługo sprzedany.

Wartość wszelakich przedmiotów związanych z Diego Maradoną wzrosła po jego śmierci kilkukrotnie. Jedną z największych kwot kolekcjonerzy pamiątek po legendzie piłki nożnej będą musieli zapłacić za koszulkę, w której zawodnik wystąpił w ćwierćfinale MŚ w 1986 roku.

Zobacz wideo Jan Tomaszewski wspomina Diego Maradonę: "Geniusz i fenomen. Myślał, że poza boiskiem też jest boski"

Diego Maradona nie żyjeZrobił zdjęcie z otwartą trumną Diego Maradony. Otrzymuje teraz groźby śmierci

Trudno oszacować, jaką cenę osiągnie ta koszulka, ale jej właściciel próbował w przeszłości sprzedać ją za 2 miliony dolarów. Nie jest to może kwota, której bym się spodziewał, aczkolwiek nie zdziwię się, jeśli znajdzie się ktoś z dużą liczbą pieniędzy, kto bardzo będzie chciał mieć taki przedmiot w swojej kolekcji. Nie da się tak naprawdę ustalić dokładnej ceny. Wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiedniej osoby w odpowiednim miejscu i czasie, więc wszystko jest możliwe, zwłaszcza że ceny na rynku pamiątek piłkarskich poszły w górę. A te dotyczące Maradony, już po jego śmierci, tym bardziej. Obserwowaliśmy dokładnie taki sam trend po odejściu Kobe'ego Bryanta - skomentował dla Agencji Reutera Dave Amerman, dyrektor domu aukcyjnego z New Jersey.

Właścicielem koszulki Maradony jest Steve Hodge, były angielski piłkarz, który również grał w pamiętnym ćwierćfinale MŚ. Zawodnicy, jak to zwykle bywa po meczach, wymienili się wtedy między sobą koszulkami.

Diego MaradonaUjawnili ostatnie słowa Maradony przed śmiercią. Usłyszał to bratanek

Diego Maradona nie żyje

Maradona zmarł w środę w wieku 60 lat. Przyczyną jego śmierci - jak podało CNN - był ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca. Maradona spoczął obok swoich rodziców na cmentarzu Jardin de Paz na obrzeżach Buenos Aires. Pogrzeb odbył się w czwartek. W uroczystości uczestniczyli tylko członkowie rodziny i najbliżsi zmarłego.

Największe sukcesy jako piłkarz odnosił w latach 80. Wtedy zdobył mistrzostwo świata w Meksyku, a także zaliczył kapitalny okres w Napoli. Grał również w Barcelonie i Boca Juniors. Przez niemal całe życie zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Oprócz używek niszczyła go także otyłość.