Zmiana formuły pogrzebu Diego Maradony. Tysiące ludzi na ulicach Buenos Aires

Diego Maradona spoczął obok swoich rodziców na cmentarzu Jardin de Paz na obrzeżach Buenos Aires. W uroczystościach pogrzebowych brali udział tylko najbliżsi zmarłego.

Początkowo mówiło się, że pochówek Diego Maradony będzie miał charakter państwowy. Trumna z jego ciałem w czwartek była wystawiona w pałacu prezydenckim Casa Rosada. Przed siedzibą rządu zbierały się tłumy. I tłumy podążały też za żałobnym konduktem, który w czwartek chwilę przed 18 lokalnego czasu wyruszył z Buenos Aires w kierunku cmentarza Jardin da Paz, który znajduje się na obrzeżach miasta.

Zobacz wideo

Diego Maradona nie żyjeOtworzyli trumnę z ciałem Maradony i robili sobie selfie. "Osobiście znajdę tego łajdaka"

Maradona spoczął obok swoich rodziców

Na cmentarz wstęp mieli jednak tylko najbliżsi - rodzina i przyjaciele Maradony - czyli łącznie około kilkudziesięciu osób. Na całej trasie, która i tak została zmieniona w ostatniej chwili, towarzyszyło Maradonie tysiące rodaków. Niektórzy biegli, inni jechali samochodami czy motocyklami, jeszcze inni wchodzili na dachy swoich domów. Pojawiły się nie tylko łzy, ale też oklaski, intonowanie stadionowych przyśpiewek, rzucanie kwiatów czy klubowych szalików w kierunku karawanu. Porządku pilnowało ponad tysiąc żołnierzy i policjantów, a uroczystość pogrzebowa - jak poinformowała argentyńska telewizja TyC Sports - skończyła się około godziny 20.

Adam WaczyńskiKadra bez swojego kapitana! Gortat: "To jest, k..., skandal, jakiego nie było"

Maradona zmarł w środę w wieku 60 lat. Przyczyną jego śmierci - jak podało CNN - był ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca. Spoczął obok swoich rodziców - Don Diego, który zmarł w 2015 roku i Dony Toty, która odeszła cztery lata wcześniej.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: