Były selekcjoner Argentyny trafił do szpitala. Poczuł się gorzej na wieść o śmierci Maradony

Alejandro Sabella, były selekcjoner reprezentacji Argentyny, trafił do szpitala. Jego stan zdrowia pogorszył się na wieść o śmierci Diego Maradony.

Alejandro Sabella trafił do szpitala w Buenos Aires, gdzie przechodzi dokładne badania. Na razie nie wiadomo dokładnie, jak poważny jest jego stan. W krótkiej rozmowie z agencją EFE rodzina Sabelli potwierdziła jedynie, że pogorszenie zdrowia byłego piłkarza i trenera miało związek z wiadomością o śmierci Diego Maradony.

Zobacz wideo Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

66-letni Sabella ostatni raz poprowadził Argentyńczyków 13 lipca 2014 roku, kiedy przegrali oni z Niemcami (0:1) finał mistrzostw świata w Brazylii. Sabella prowadził kadrę narodową od 2011 roku, wcześniej pracował w Estudiantes de La Plata.

Tłumy pod pałacem prezydenckim Casa Rosada czekają na możliwość ostatniego pożegnania Diego MaradonyMaradonę można było uratować? Prawnik gwiazdora domaga się śledztwa po jego śmieci

Jako zawodnik Sabella grał m.in. w River Plate, Sheffield United, Leeds United czy Estudiantes de La Plata. W reprezentacji Argentyny rozegrał osiem meczów, w których nie strzelił żadnego gola.

Sabella od ponad dwóch lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. - Kiedy walczyłem o to, by zostać z wami, a nie odejść gdzie indziej, pamiętałem, co mówiłem swoim zawodnikom: "Nie możecie nie dawać z siebie 100 procent". Jeśli wymagałem tego od nich, musiałem walczyć, by przeżyć - mówił przed dwoma laty w rozmowie z ESPN.

Maradona nie żyje

Diego Maradona zmarł w środę po południu w swoim domu pod Buenos Aires. - Przyczyną śmierci był "ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca" - informuje CNN. To pierwsze wyniki sekcji zwłok legendarnego Argentyńczyka. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Maradony. Wstępnie stwierdziła jednak, że nie znaleziono oznak przestępstwa.

Obit MaradonaDziennikarz zdradził szokujące fakty o majątku Maradony. "Wkrótce rozpocznie się wojna"

Maradona miał 60 lat.

Więcej o: