Kontrowersyjne okładki w Wielkiej Brytanii po śmierci Maradony. Kibice oburzeni

Media na całym świecie wspominają na okładkach Diego Maradonę. Zaskoczyły gazety z Wielkiej Brytanii, za co są powszechnie krytykowane przez kibiców.

Fani piłki nożnej krytykują relacje ze śmierci Diego Maradony w angielskich mediach. Czwartkowe strony tytułowe gazet w Wielkiej Brytanii bardzo różniły się od publikacji z całej Europy. Angielskie media skupiły się na tym, że zwycięzca mistrzostw świata z 1986 roku był bardziej "oszustem" niż "bogiem", jak nazwał go francuski "L'Equipe".

Zobacz wideo Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

Angielska prasa o Maradonie

34 lata temu w ćwierćfinale MŚ Argentyna - Anglia Maradona strzelił gola ręką, a sędzia myślał, że trafił uderzeniem głową. To tzw. słynna "Ręka Boga", wspominana do dziś. "Daily Star" opublikował w czwartek na pierwszej stronie zdjęcie zagrania ręką Argentyńczyka i pytanie: "Gdzie był VAR, gdy najbardziej go potrzebowaliśmy?". System wideoweryfikacji został wprowadzony w futbolu dopiero kilka lat temu. 

Na pierwszej stronie "The Sun" napisano: "Nemezis [w mitologii greckiej bogini zemsty, sprawiedliwości i przeznaczenia - przyp. red.] reprezentacji Anglii w MŚ, jeden z największych mistrzów wszechczasów... w  rękach Boga". Do tego tytułu również dodano zdjęcie Maradony zagrywającego piłkę ręką.

Mike Tyson Mike Tyson powraca, ale już wiadomo, że nie wygra. "Rozbawiło mnie to"

Kibice wściekli

Pierwsze strony angielskich gazet nie pozostały niezauważone przez kibiców w internecie. - "Najbardziej żałosna jest próba zredukowania geniuszu tego, który dał radość milionom z powodu jednego incydentu, z którym, jak sądzę, większość Anglików pogodziła się już dawno. Czy próbujecie powiedzieć, że oszustwa nie zdarzają się w futbolu ani w sporcie?", "Naprawdę nie rozumiem, jak wam to uszło na sucho", "Jeden z najbardziej rażących przykładów na to, że media w tym kraju to naprawdę pieprzone g***” - to tylko niektóre z komentarzy.

Katastrofa! Obraz nędzy i rozpaczy. Właśnie pobili rekord Ligi Mistrzów Katastrofa! Obraz nędzy i rozpaczy. Właśnie pobili rekord Ligi Mistrzów

Pierwsze strony europejskich gazet wyglądają zupełnie inaczej niż brytyjskie, ponieważ wykorzystują kultowe zdjęcia Maradony.

Maradona zmarł w środę w wyniku ataku serca. Odszedł w wieku 60 lat. Prezydent Argentyny zapowiedział trzydniową żałobę narodową.

Więcej o: