Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cały świat żegna Maradonę. "Straciłem wielkiego przyjaciela", "Najlepszy w historii"

W środę 25 listopada w wyniku zatrzymania akcji serca zmarła legenda piłki nożnej - Diego Armando Maradona. Argentyna jest w szoku, a najlepsi sportowcy z całego świata żegnają Maradonę w poruszających wpisach w mediach społecznościowych.

Pod koniec października 60-letni Maradona trafił do szpitala z objawami silnego odwodnienia. Chociaż lekarze początkowo zapewniali, że życiu byłego piłkarza nic nie zagraża, ostatecznie konieczna okazała się operacja. U pacjenta wykryto bowiem krwiak mózgu. Trzy tygodnie później Maradona zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca - poinformowały w środę argentyńskie media.

Jednego z najlepszych piłkarzy w historii w mediach społecznościowych pożegnali inni przedstawiciela świata sportu, w tym m.in. Zbigniew Boniek, który w czasie swojej kariery piłkarskiej rywalizował z Maradoną: - Nigdy nie miałem wątpliwości. Dla mnie Legenda. Najlepszy ze wszystkich (ever). Przeciwnik i Przyjaciel"

"Odszedł najlepszy piłkarz mojego pokolenia i prawdopodobnie najlepszy w historii. Życie go doświadczyło, nie było dla niego łatwe. Oby teraz odnalazł spokój w rękach Boga" - napisał natomiast uważany za jednego najlepszych angielskich piłkarzy w historii Gary Lineker.

Diego MaradonaDiego Maradona nie żyje. Tym razem nie okiwał śmierci. "Najtrudniejszy pacjent"

Hołd Maradonie oddało również wielu piłkarzy:

Śmiercią Argentyńczyka wstrząśnięty jest także Pele: - Co za smutna wiadomość. Straciłem dziś wielkiego przyjaciela, a świat legendę. Niech Bóg da siłę jego najbliższym. Pewnego dnia, mam nadzieję, zagramy razem w niebie w piłkę.

Dziś żegnam mojego przyjaciela, zaś świat jego nieskończony geniusz. Jeden z najlepszych w historii, magik. Odszedł zbyt wcześniej. Pozostawił po sobie dziedzictwo i pustkę, której nikt nie zdoła wypełnić - napisał na Twitterze Cristiano Ronaldo.