Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacja! Będzie Liga Mistrzów za kręgiem polarnym? Czekali 104 lata!

Piłkarze Bodoe/Glimt zapewnili sobie na pięć kolejek przed końcem sezonu tytuł mistrzowski w lidze norweskiej, sprawiając ogromną sensację. To pierwsze mistrzostwo krajowe dla klubu, który gra... za kołem podbiegunowym! W przyszłym roku mistrzowie Norwegii zwalczą o awans do Ligi Mistrzów.

W niedzielę Bodoe/Glimt wygrało na wyjeździe 2:1 z Stroemsgodset, po bramkach Junkera i Zinckernagela, zdobytych na początku pierwszej połowy. Zwycięstwo w tym spotkaniu oznaczało, że zespół prowadzony przez Kjetila Knutsena na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek zapewni sobie tytuł mistrzowski. Dla drużyny z miasta oddalonego od Oslo o 1200 kilometrów to pierwszy taki sukces w 104-letniej historii.

Zobacz wideo Serie A. Napoli - AC Milan 1:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Przed Bodoe/Glimt szansa na jeszcze jeden wielki sukces. W dotychczasowych 25 kolejkach drużyna Kjetila Knutsena zdobyła 68 punktów, przegrywając tylko jeden mecz. Pozostało do rozegrania pięć meczów, w których jest szansa na pobicie rekordu wszech czasów Eliteserien. Bodoe/Glimt może pobić osiągnięcie Molde, które w najlepszym sezonie zdobyło 71 punktów. Jeśli uda im się zdobyć jeszcze minimum 4 "oczka", przebiją ich rekord.

Bodoe/Glimt jest pierwszym klubem w historii ligi norweskiej, położonym za kołem podbiegunowym, który sięgnął po tytuł mistrzowski. Profil Scouted Football, zajmujący się statystykami, zwrócił też uwagę na fakt, że jest to aktualnie drugi najmłodszy zespół w lidze w obecnym sezonie