Nie żyje Adam Musiał, Orzeł Górskiego. Legenda polskiej piłki. Miał 71 lat

W wieku 71 lat zmarł były reprezentant Polski w piłce nożnej, Adam Musiał. O jego śmierci poinformował prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

- Odszedł Adam Musiał. Wybitny piłkarz, znakomity kolega. Medalista mistrzostw świata. Spoczywaj w pokoju Adamie. Wyrazu współczucia dla rodziny. Smutny dzień - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jako pierwszy poinformował o śmierci Musiała.

Nie żyje Adam Musiał, legenda reprezentacji Polski. Miał 71 lat

Musiał to jeden z najlepszych polskich obrońców w historii. W latach 1968-1974 rozegrał w reprezentacji Polski 34 mecze. Z kadrą zdobył medal mistrzostw świata w 1974 roku, gdzie po 90 minut rozegrał we wszystkich spotkaniach turnieju, łącznie z tym o 3. miejsce.

Musiał był legendą Wisły Kraków. W jej barwach grał 10 lat - w latach 1967-1977 wystąpił w niej 227 razy. Karierę kończył w Stanach Zjednoczonych, w zespole Polish-American Eagles Nowy Jork. Wcześniej grał jeszcze w Hereford United i Arce Gdynia.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Musiał zajmował się trenerką. Prowadził Wisłę Kraków, Lechię Gdańsk, Stal Stalowa Wola i GKS Katowice. W 1991 roku został Trenerem Roku w Plebiscycie "Piłki Nożnej".

Więcej o: