Brazylia pokonała Urugwaj w hicie eliminacji CONMEBOL. Czerwona kartka Cavaniego

Brazylia pokonała Urugwaj, a Argentyna okazała się lepsza od Peru. Obydwa zespoły swoje mecze kwalifikacji mistrzostw świata wygrały po 2:0. W trzecim meczu rozgrywanym w nocy z wtorku na środę polskiego czasu Paragwaj zremisował 2:2 z Boliwią.

Już w pierwszej połowie rozstrzygnęły się spotkania reprezentacji Brazylii i Argentyny, rozgrywane w nocy czasu polskiego. W ramach kwalifikacji mistrzostw świata Canarinhos pokonali na wyjeździe Urugwaj (2:0), a Albicelestes okazali się lepsi od Peru (2:0). Wszystkie gole padły przed przerwą.

Brazylia i Argentyna ze zwycięstwami. Remis Paragwaju z Boliwią

Zwycięstwo Brazylijczykom w hitowym starciu z Urugwajem zapewniły bramki Arthura i Richarlisona. Piłkarze Tite nawet na moment nie dali rywalom nadziei na wyrównanie. Obydwa gole strzelili jeszcze przed przerwą, ale na boisku ich dominacja bardziej widoczna była w drugiej połowie. W tej dominacji pomogła im z pewnością gra w osłabieniu rywali - w drugiej połowie czerwoną kartką ukarany został Edinson Cavani.

To czwarte zwycięstwo Brazylii w jej czwartym meczu kwalifikacji. Z bilansem bramkowym 12:2 i kompletem punktów na koncie, w tej chwili zajmuje ona pierwsze miejsce w grupie CONMEBOL.

Druga w tabeli grupy kwalifikacji MŚ w Ameryce Południowej jest Argentyna. Bramki Nicolasa Ivana Gonzaleza i Lautaro Martineza dały drużynie Lionela Scaloniego kolejne punkty. Dotychczas zgromadziła ich ona 10 - ma na koncie trzy zwycięstwa i remis.

W trzecim meczu rozgrywanym w nocy z wtorku na środę Paragwaj zremisował 2:2 z Boliwią. Remis sprawił, że drużyna Eduardo Berizzo zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli. Boliwia jest ostatnia, ma na koncie tylko jeden punkt. Przed starciem z Paragwajem poniosła bowiem trzy porażki.