Nie żyje Andrzej Gowarzewski. Miał 75 lat. Do ostatnich chwil pracował

Jak poinformowało wydawnictwo GiA, w poniedziałek, 16 listopada w wieku 75 lat zmarł Andrzej Gowarzewski - wielki kibic piłkarski, historyk sportu i autor m.in. encyklopedii piłkarskiej FUJI. Do ostatnich chwil pracował nad kolejnymi publikacjami.

- Z wielkim smutkiem informujemy, że 16 listopada 2020, w wieku 75 lat, odszedł Twórca wydawnictwa GiA, Andrzej Gowarzewski - wielki kibic futbolowy, ale też lekkoatletyczny (inicjator rankingu "Złote Kolce") i kolarski (pomysłodawca klasyfikacji "Kryształowe koło") - informuje wydawnictwo GiA, w którym tworzył Gowarzewski. 

Zobacz wideo Wiceprezes PZPN ocenił kadrowicza: Odcięło mu racjonalne myślenie

Zmarł Andrzej Gowarzewski - wybitny historyk, reporter i dziennikarz sportowy

- Dziennikarz i reporter - w tej roli uczestnik dziesięciu mundiali, ale przede wszystkim kronikarz polskiej piłki, od dekad badający meandry jej historii i tworzący fundamentalne dla opisu jej prawdziwych dziejów publikacje - tak opisuje go wydawnictwo w komunikacie, który pojawił się w mediach społecznościowych. 

Gowarzewski był autorem encyklopedii piłkarskiej FUJI, encyklopedii mundialowej, tomów o polskich klubach, czy serii związanej z mistrzostwami Polski.

22-latek blisko kupienia znanego angielskiego klubu! Będzie jednym z najmłodszych właścicieli na świecie22-latek blisko kupienia znanego angielskiego klubu! Będzie jednym z najmłodszych właścicieli na świecie

Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, był także laureatem "Wawrzynu Olimpijskiego" przyznanego przez Polski Komitet Olimpijski. Do ostatnich chwil miał pracować nad kolejnymi publikacjami. 

Germany Soccer BundesligaA jednak! Jest plebiscyt FIFA na najlepszego piłkarza 2020. Już proszą o głosy. Wielka szansa dla Lewandowskiego!

Więcej o: