Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA ugięła się po absurdalnych protestach ws. polskich sędziów! Nagła zmiana

Daniel Stefański nie będzie sędzią głównym meczu Serbia - Rosja. UEFA odsunęła go od prowadzenia tego spotkania po tym, jak Rosjanie narzekali na decyzje podjęte przez Szymona Marciniaka w ich ostatnim meczu z Turcją (2:3). Zarzucono mu mocno stereotypowe podejście Polaków do Rosjan.

UEFA zdecydowała, że Daniel Stefański nie poprowadzi środowego meczu z Serbią po tym, jak Rosjanie publicznie krytykowali Szymona Marciniaka za decyzje podjęte podczas ich meczu z Turcją (2:3). Marciniak podjął dwie kontrowersyjne decyzje. Najpierw wyrzucił z boiska Andreja Semenowa, choć powtórki pokazały, że Rosjanin nie do końca zawinił przy sytuacji, po której zobaczył czerwoną kartkę. Kontakt z zawodnikiem rywali co prawda miał, ale przeciwnik także szukał kontaktu, próbując jednocześnie wymusić faul. Później arbiter znowu podpadł Rosjanom. Po zmianie stron podyktował rzut karny dla Turków po tym, jak Daler Kuzjajew czysto interweniował w polu karnym, wybijając piłkę spod nóg jednego z rywali (w Lidze Narodów nie ma VAR-u).

- Sędziowie tego meczu są łajdakami. Szkoda, że chcemy normalne rywalizować, ale zjawia się pan w czarnym stroju i zaczyna swój koncert, co wypacza wynik meczu. Polski sędzia bezczelnie załatwił naszą drużynę - grzmiał po meczu Roman Pawluczenko. - Można wyciągnąć wniosek, że polscy sędziowie zabili ten mecz. Polacy nie lubią Rosjan, widać to po takim meczu - dodał.

Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

Zbigniew Boniek bagatelizuje porażkę z Włochami. Znalazł winnych. Absurdalne słowaZbigniew Boniek bagatelizuje porażkę z Włochami. Znalazł winnych. Absurdalne słowa

UEFA ugięła się po krytyce Marciniaka

Myślenie Pawluczenki jest mocno stereotypowe, ale jak widać wystarczyło UEF-ie. Jej władze zdecydowały bowiem, że Polak nie może znowu sędziować meczu Rosjan. Zamiast Daniela Stefańskiego (sędzia główny), Marcina Bońka, Dawida Goli (asystenci) i Damiana Sylwestrzaka (sędzia techniczny), spotkanie wyjazdowe Rosji z Serbią poprowadzi Antony Taylor, któremu będą asystować Gary Beswick i Adam Nunn. Sędzią technicznym będzie natomiast Słoweniec, Matej Jug.

Mecz Serbia - Rosja zostanie rozegrany w środę w Belgrardzie. Rozpocznie się o tej samej godzinie, co spotkanie reprezentacji Polski z Holandią - 20:45.

Holandia - Polska 1:0. Kamil Jóźwiak i Hans Hateboer Wywiad Lewandowskiego odbił się echem w Europie. Rywale piszą o problemach Polaków