Peszko podsumowany przez klub. Kibice: "Polski Messi", "do kadry go!"

"Polski Messi", "do kadry go!" - to tylko część komentarzy kibiców, jakie można znaleźć na twitterowym profilu Wieczystej Kraków, a konkretnie pod zdjęciem prezentującym statystyki Sławomira Peszki. Jak były reprezentant Polski wypadł w krakowskiej lidze okręgowej?
Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

35-letni Peszko podpisał z Wieczystą kontrakt w czerwcu tego roku. Co oczywiste, były reprezentant Polski przewyższa o co najmniej kilka klas rozgrywki, w których występuje - liga okręgowa - więc jego statystyki w nowym zespole są wręcz kosmiczne.

Jest decyzja UEFA ws. meczu Ligi Narodów po wykryciu koronawirusa u UkraińcówJest decyzja UEFA ws. meczu Ligi Narodów po wykryciu koronawirusa u Ukraińców

Kapitalne statystyki Peszki

Na twitterowym profilu krakowskiego klubu pojawiła się infografika podsumowująca pierwsze miesiące gry "Peszkina" w Wieczystej. W czasie 1173 minut na boisku Peszko strzelił aż 24 gole (co daje gola strzelanego co 48 minut), zaliczył 8 asyst pierwszego stopnia i 14 drugiego. Łącznie skrzydłowy miał udział przy 40 proc. bramek (114) zdobytych przez jego drużynę.

Wieczysta w krakowskiej grupie ligi okręgowej idzie jak burza. Wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania (14), a druga w tabeli Prądniczanka traci do lidera 7 punktów.

KS Dąb Pruszowice wykluczony z wrocławskiej B-klasySkandaliczne zachowanie w B-klasie! Klub został wykluczony z rozgrywek

Peszko udaną inwestycją

Peszko zarabia w Wieczystej rekordowe jak na ten poziom rozgrywek pieniądze - nieoficjalnie mówi się o około 40 tysiącach złotych miesięcznie. Dla klubu to jednak świetna promocja i sami jego pracownicy przyznają, że to inwestycja, która właścicielowi klubu Wojciechowi Kwietniowi z pewnością się zwróci. W krakowskim zespole występuje także inny były reprezentant kraju Radosław Majewski.