Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Usain Bolt pod wrażeniem Cristiano Ronaldo. "Jest szybszy ode mnie"

- Ronaldo to świetny sportowiec. Codziennie trenuje, od lat jest na szczycie - w rozmowie z dziennikiem "Marca" powiedział Usain Bolt. Były jamajski sprinter wskazał, który z nich jest szybszy.

Sześć goli i jedna asysta w pięciu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach - to dorobek Cristiano Ronaldo w tym sezonie. Dorobek, który byłby z pewnością większy, gdyby nie zakażenie koronawirusem. 35-letni Portugalczyk znajduje się w dobrej formie, pokazując, że w jego przypadku wiek to tylko liczba.

Ronaldo występami w tym sezonie, a także w ostatnich latach pokazuje też, że jest jednym z najwybitniejszych sportowców w historii - mało kto potrafi się utrzymać na szczycie tak długo. Doceniają to jego rywale, doceniają też przedstawiciele innych dyscyplin, m.in. Usain Bolt. - To świetny sportowiec. Codziennie trenuje, od lat jest na szczycie - przyznał były jamajski sprinter w rozmowie z dziennikiem "Marca".

Zobacz wideo Kapitalny powrót Ronaldo. Wystarczyły mu dwie minuty! [ELEVEN SPORTS]

Cristiano Ronaldo coraz bliżej rekordu wszech czasów! Nikt mu tego nie zabierzeCristiano Ronaldo coraz bliżej rekordu wszech czasów! Nikt mu tego nie zabierze

Usain Bolt chwali Cristiano Ronaldo

Jeden z najlepszych sprinterów w historii, rekordzista w biegach na 100 i 200 metrów, wypowiedział się też na temat szybkości Ronaldo i tego, kto byłby obecnie szybszy. - Teraz na pewno on jest szybszy - przyznał Jamajczyk.

Wiadomo jednak, że Bolt jest już na sportowej emeryturze i nie trenuje regularnie. Gdyby tak było, ani Ronaldo, ani jakikolwiek piłkarz prawdopodobnie nie miałby z nim szans w pojedynku biegowym. Jego rekordy to 9,58 s w biegu na 100 metrów i 19,19 s w biegu na 200 metrów. - Nie sądzę, by ktokolwiek mógł się do nich zbliżyć. Poziom, jaki osiągnąłem, był efektem długiej drogi i ciężkiej pracy. Cechy fizyczne też mi pomogły. Minie wiele czasu, zanim ktoś będzie osiągał takie wyniki - powiedział Bolt.

I zakończył: Z drugiej strony ograniczeniem jest tylko ludzki umysł. Wszystko zależy od tego, kiedy ludzie zorientują się, jak odpowiednio trenować, by osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Novak Djoković powtórzył cieszynkę Cristiano RonaldoNovak Djoković parodiuje Cristiano Ronaldo! "Jak sobie poradziłem?" [WIDEO]