Niesamowity gol Vidala! Piłka po jego strzale niemal rozerwała siatkę [WIDEO]

Arturo Vidal zdobył cudownego gola podczas piątkowego meczu z Peru. Po kilkunastu minutach były piłkarz Juventusu i Barcelony dołożył drugie trafienie i tak jego Chile wygrało pierwsze spotkanie w eliminacjach do mistrzostw świata w 2022 roku.

W dotychczasowych meczach eliminacyjnych Chile rozczarowywało. Najpierw przegrało z Urugwajem 1:2, a później tylko zremisowało 2:2 z Kolumbią. Kibice oczekiwali, że w domowym meczu przeciwko Peru zawodnikom Reinaldo Ruedy uda się w końcu wygrać.

Niezwykły gol Vidala! Takich bramek nie ogląda się codziennie

I się nie przeliczyli. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie i za sprawą jednego zawodnika. Arturo Vidal najpierw w 19. minucie dostał podanie z lewego skrzydła od Jeana Menesesa. Miał nieco przestrzeni i czasu, żeby zastanowić się, jak uderzyć piłkę, po czym oddał piękny, podkręcony strzał, który trafił w okno bramki Pedro Gallesego. Już kwadrans później Vidal zdobył drugiego gola. Tym razem piłkę z prawego skrzydła w pole karne na Felipe Aliagę dośrodkowywał Fabian Orellana. Napastnik Portland Timbers tylko strącił ją głową, a ta spadła pod nogi Vidala, który pewnie ją uderzył.

Chile dzięki tej wygranej awansowało na szóstą pozycję w tabeli eliminacji, Ma w dorobku cztery punkty i traci pięć do lidera, Brazylii. Ona rywalizowała z Wenezuelą, którą pokonała 1:0 po trafieniu zawodnika Liverpoolu, Roberto Firmino z 66. minuty. Peru w tabeli zajmuje ósme miejsce z jednym punktem.

Dla Arturo Vidala to były bramki numer 27 i 28 w barwach reprezentacji Chile, w której rozegrał już 116. spotkanie. W elimjnacjach trafiał także w meczu z Kolumbią, gdy wykorzystał rzut karny. 33-latek obecnie gra w Interze Mediolan, w którym w tym sezonie Serie A wystąpił w siedmiu meczach. Wcześniej był także zawodnikiem Barcelony, Bayernu Monachium czy Juventusu.