Tak wyglądają grupy przyszłorocznych mistrzostw Europy! Wszystko już jasne

Macedonia Północna, Słowacja, Węgry oraz Szkocja dołączyły do grona drużyn, które awansowały do mistrzostw Europy z baraży Ligi Narodów. Znamy zatem składy wszystkich grup turnieju zaplanowanego na czerwiec i lipiec 2021 roku.

Macedonia Północna pokonała Gruzję, Szkocja Serbię, Węgrzy Islandię, a Słowacja Irlandię Północną. W ten sposób po meczach barażowych poznaliśmy drużyny, które uzupełniły skład grup na mistrzostwa Europy, które zostaną zorganizowane już w przyszłym roku. 

Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

Polaków najbardziej interesował mecz Słowacji i Irlandii Północnej. Ostatecznie to ta pierwsza drużyna będzie naszym rywalem podczas pierwszego meczu na Euro. Spotkanie zaplanowano na 14 czerwca o godzinie 18 na stadionie w Dublinie. W grupie E zagrają także Hiszpania i Szwecja. Macedonia Północna trafiła natomiast do grupy C, Węgrzy do grupy F, a Szkocja do grupy D. 

Absolutny debiutant awansował na mistrzostwa Europy! Gol legendy dał wielki sukcesAbsolutny debiutant awansował na mistrzostwa Europy! Gol legendy dał wielki sukces

Wszystkie grupy na przyszłoroczne mistrzostwa Europy:

 • Grupa A:
  Turcja
  Włochy
  Walia
  Szwajcaria

 • Grupa B:
  Dania
  Finlandia
  Belgia
  Rosja

 • Grupa C:
  Holandia
  Ukraina 
  Austria
  Macedonia Północna

 • Grupa D:
  Anglia
  Chorwacja
  Szkocja
  Czechy

 • Grupa E:
  Hiszpania
  Szwecja
  Polska
  Słowacja

 • Grupa F:
  Węgry
  Portugalia
  Francja
  Niemcy

Poznaliśmy wszystkich uczestników Euro 2020! Powrót po 22 latach przerwyPoznaliśmy wszystkich uczestników Euro 2020! Powrót po 22 latach przerwy

16. Mistrzostwa Europy będą zorganizowane na terenie całej Europy, w kilkunastu największych miastach. Turniej miał się odbyć w 2020 roku, ale plany UEFA pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Rywalizację przeniesiono na termin 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Mecz otwarcia - Turcji z Włochami - odbędzie się 11 czerwca o 21 na Stadio Olimpico w Rzymie, a finał na Wembley w Londynie. 

Awans WęgrówNiesamowity awans Węgrów na Euro! Przegrywali do 88. minuty. Kuriozalna bramka [WIDEO]

Więcej o: