Protesty w Rosji po wyrzuceniu gwiazdy z reprezentacji. Skandaliczny film. "Wszyscy to robią"

Artiom Dziuba został wyrzucony z reprezentacji Rosji ze względu na film, na którym zawodnik miał się masturbować. W Rosji odbył się protest przeciwko takiej decyzji ws. piłkarza Zenita Sankt Petersburg.

Napastnik Zenita Sankt Petersburg, Artiom Dziuba został wyrzucony z reprezentacji Rosji po tym, jak do sieci trafił film, na którym wygląda na to, że piłkarz się masturbuje. Nagranie wideo przedstawiające Artioma Dziubę szybko obiegło w sobotę popularne media społecznościowe. Widać na nim Rosjanina leżącego w łóżku i pokazującego język do kamery aparatu.

Zobacz wideo Fenomenalny gol w Bundeslidze! "Powinien liczyć się za dwa" [ELEVEN SPORTS]

Protesty po wyrzuceniu Dzieuby z reprezentacji. "Wszyscy to robią"

W Rosji w czwartek odbył się protest przeciwko karaniu Dziuby. - Były transparenty m.in. "To nie wstyd"; "Wszyscy to robią" i tak dalej. Ale żeby nie było tak fajnie to podobno płacili za udział 1000 rubli - napisała na świetnie znająca rosyjską piłkę, Katarzyna Lewandowska.

Po decyzji selekcjonera reprezentacji, Stanisława Czerczesowa, Dziuba nie zagra w zbliżających się spotkaniach, kolejno z Mołdawią, Turcją i Serbią. - Sytuacja z Artiomem Dziubą ze sportowego punktu widzenia nie ma nic wspólnego z reprezentacją Rosji. Dlatego nie widzimy potrzeby przedstawiania szczegółowych komentarzy oceniających tę sprawę. Zawsze podkreślaliśmy, że każdy, zarówno na boisku, jak i poza nim, musi odpowiadać poziomowi i statusowi zawodnika w reprezentacji. W związku z tym postanowiono dzisiaj nie powoływać Artioma Dziubę na zgrupowanie, aby chronić zarówno drużynę, jak i piłkarza przed nadmiernym stresem. Zawodnik będzie miał czas na unormowanie swojej sytuacji - mówił szkoleniowiec, cytowany przez rosyjską federację piłki nożnej

Ryszard KacyszNie żyje najstarszy aktywny polski piłkarz. "Nie wierzyłem, że ma tyle lat"

To nie pierwszy raz, kiedy Dziuba trafił na pierwsze strony gazet z powodu wybryku. Wcześniej został sfilmowany, gdy symulował seks z kolegą z drużyny, Sardarem Azmounem po jednym z meczów.

zdj. ilustracyjneSkandal podczas meczu okręgówki. Jest wniosek o dożywotnią dyskwalifikację. "Czegoś takiego jeszcze nie było"

Dziuba wystąpił w barwach reprezentacji Rosji 47 razy, zdobywając 26 goli. W tym sezonie Preimier Liga zagrał w 12 meczach, zdobył siedem goli i zaliczył cztery asysty dla Zenita Sankt Petersburg, w którym gra od końca czerwca 2018 roku. Wcześniej był także zawodnikiem Arsenalu Tuła, Spartaka Moskwa, czy FK Rostów. 

Alarm! Wyniki badań dotarły w przerwie meczu. Natychmiastowa zmianaAlarm! Wyniki badań dotarły w przerwie meczu. Natychmiastowa zmiana

Więcej o: