Gwiazdor Realu wściekły na FIFA i UEFA. "Jesteśmy marionetkami w ich rękach"

- My o niczym nie decydujemy, jesteśmy tylko marionetkami w rękach FIFA i UEFA. Gdyby istniał związek zawodowy piłkarzy, to nie sądzę, by istniała Liga Narodów, Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej czy Klubowe Mistrzostwa Świata z udziałem 20 zespołów - powiedział piłkarz Realu Madryt, Toni Kroos.

Coraz częściej słyszymy o możliwości powstania europejskiej superligi, w której grałyby najsilniejsze zespoły z najlepszych lig. Rozgrywki takie miałyby generować ogromne zyski, które z jednej strony pomogłyby największym klubom w radzeniu sobie ze skutkami pandemii, a z drugiej powiększyłyby przepaść między nimi a mniejszymi klubami w Europie.

Zobacz wideo W Bundeslidze zaraz po Lewandowskim mówi się o Gikiewiczu. Jego się chwali

O możliwości rychłego powstania takiej ligi poinformował były prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu, który przekazał szokujące informacje podczas ostatniej konferencji prasowej w roli szefa katalońskiego klubu. 

Do pomysłu powstania superligi w podcaście "Einfach mal Luppen" odniósł się piłkarz Realu Madryt i reprezentacji Niemiec, Toni Kroos. - Ze sportowego punktu widzenia byłaby to bardzo ciekawa rzecz. Najlepsi graliby ze sobą, co sprawiłoby, że każdy mecz byłby jak półfinał Ligi Mistrzów. Oznaczałoby to też znacznie więcej pieniędzy dla UEFA i klubów uczestniczących w takich rozgrywkach - powiedział Niemiec.

Jerzy Brzęczek podczas ostatniego meczu eliminacji Euro 2020 Polska - SłoweniaNiezrozumiałe decyzje Jerzego Brzęczka. Kadra osłabiona na własne życzenie

Kroos przeciwny superlidze

I dodał: Trzeba też jednak zauważyć, że przepaść między największymi a średnimi klubami, powiększyłaby się. Dla mniejszych klubów mecze z Realem, Barceloną, Bayernem czy Juventusem są największą atrakcją. Wystarczy pomyśleć o takich klubach, by móc powiedzieć, że może warto zostawić rzeczy takimi, jakie są dzisiaj.

- Najlepsze ligi na świecie, Liga Mistrzów raz mistrzostwa świata i Europy są odpowiednimi atrakcjami dla wszystkich. Największe turnieje odbywają się w regularnym odstępie i uważam, że jeśli w jednym roku nie masz takich rozgrywek, to nie musisz na siłę wymyślać kolejnych.

Wielki powrót do Ekstraklasy! Trener przyleciał do Polski na rozmowyWielki powrót do Ekstraklasy! Trener przyleciał do Polski na rozmowy

I zakończył: My o niczym nie decydujemy, jesteśmy tylko marionetkami w rękach FIFA i UEFA. Gdyby istniał związek zawodowy piłkarzy, to nie sądzę, by istniała Liga Narodów, Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej czy Klubowe Mistrzostwa Świata z udziałem 20 zespołów w dowolnym miejscu na świecie.

Więcej o: