Klub znalazł sposób na koronawirusa? Specjalne lampy mają zahamować falę zakażeń

Klub PSV Eindhoven zainstalował na swoim stadionie 15 specjalnych lamp, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Czy to rozwiązanie pozwoli zahamować falę zakażeń w klubach?

Holenderski portal ed.nl opisał, że na stadionie PSV Eindhoven zamontowano piętnaście lamp, które mają za zadanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ich celem jest dezynfekowanie powietrza, dzięki czemu nie powtórzy się sytuacja, gdy aż 11 osób związanych z pierwszym zespołem zostało zakażonych, a oprócz nich także aż 12 piłkarzy z drużyny juniorów.

Zobacz wideo Fenomenalny gol w Bundeslidze! "Powinien liczyć się za dwa" [ELEVEN SPORTS]

Znaleziono rozwiązanie na zakażenie koronawirusem w klubach?

Według badań naukowców wystarczy 45 minut, aby lampy oczyściły powietrze z koronawirusa. Choć ta metoda nie jest skuteczna w stu procentach, lampy mają zapewniać świetne rezultaty, jeśli chodzi o dezynfekcję powietrza. Dotychczas zamontowano po trzy w szatni gospodarzy i gości, cztery w gabinecie lekarskim, a także trzy w kompleksie treningowym klubu.

Kibice oburzeni ceną dostępu do nowej platformy, która pokaże Bundesligę. Kibice oburzeni ceną dostępu do nowej platformy, która pokaże Bundesligę. "To przesada"

PSV nie jest pierwszym klubem, który zdecydował się na zamontowanie podobnych lamp na swoim stadionie. Wcześniej na ich testowanie zdecydowały się władze RB Lipsk, które także zamontowały je w szatni swojego zespołu.

W Holandii pandemia koronawirusa sprawiła, że nie udało się dokończyć rozgrywek Eredivisie w sezonie 2019/2020. Władze ligi postanowiły nie przyznawać wówczas tytułu mistrzowskiego, przez co po raz w historii ligi, założonej w 1956 roku, żaden z zespołów nie został ogłoszony mistrzem Holandii.

Więcej o: