Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były szczypiornista powołany do kadry piłkarskiej! Może zagrać w Lidze Narodów

Niebywała historia! Hilmar Leon Jakobsen grał w reprezentacji Wysp Owczych w piłce ręcznej. Teraz został powołany do kadry piłkarskiej swojego kraju.

W styczniu reprezentacja Wysp Owczych w piłce ręcznej mierzyła się z Luksemburgiem. A 11 listopada piłkarska kadra Wysp Owczych zagra z Litwą. Co, a raczej kto, łączy oba te wydarzenia? Hilmar Leon Jakobsen. 23-latek na początku roku rzucił trzy gole w starciu z Luksemburgiem, a w najbliższy weekend może zdobyć bramkę w piłkarskiej reprezentacji.

Zobacz wideo Krychowiak zamknięty w podmoskiewskim lesie. "W tym miesiącu byłem 2-3 razy w domu" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Mariusz Pudzianowski"Pudzian" straszy na Halloween. Inne kreacje zawodników KSW też przerażające

"To było moje marzenie"

Jakobsen porzucił piłkę ręczną i obecnie skupia się na futbolu. W styczniu podpisał kontrakt z klubem z Wysp Owczych HB Tórshavn. - Gra w piłkę nożną to było moje marzenie. Dobrze się bawiłem, grając w piłkę ręczną, ale zawsze marzyłem o futbolu - powiedział Jakobsen.

Wyspy Owcze, które zamieszkuje jedynie 52 tysiące osób, zajmują 107. miejsce w rankingu FIFA, zaś Litwa jest 130. W kolejnych dniach rywalami Wysp Owczych w Lidze Narodów będą: Łotwa (14.11) i Malta (17.11).

W świecie sportu najsłynniejszym przykładem zawodnika, który zmienił dyscyplinę, z której się wywodzi, był Michael Jordan. Amerykanin zamienił koszykówkę na baseball. Z kolei w Polsce za przykład może uchodzić Mariusz Pudzianowski, który zawody strongmenów zamienił na MMA.

Michael Jordan tłumaczy, czemu nie został trenerem. Michael Jordan tłumaczy, czemu nie został trenerem. "To mój największy problem"