Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Diego Maradona po operacji mózgu buntuje się w szpitalu. "Jest bardzo trudny"

- To jeden z pierwszych przypadków, gdy Diego usłyszał "nie" - w rozmowie z dziennikiem "Marca" powiedział Leopoldo Luque, lekarz prowadzący Maradonę. Zdradził on, że Diego Maradona chce wyjść ze szpitala wcześniej, niż powinien. Argentyńczyk przeszedł ostatnio operację usunięcia krwiaka mózgu.

Diego Maradona trafił do szpitala w La Plata w poniedziałek. Początkowo informowano, że nie jest mu nic poważnego. - Diego miał skomplikowany miniony tydzień. To był emocjonalny czas dla Argentyńczyka. Mogę potwierdzić, że nie trafił do szpitala z powodu COVID-19. Ani to nie był wylew, ani nic związanego z powrotem do uzależnień. W ostatnim czasie Diego był bardzo wściekły i nie chciał mnie nawet widzieć. Powiedziałem mu, że są pewne rzeczy, które możemy poprawić w szpitalu, a on się zgodził na przyjazd - powiedział dla "La Nacion" Leopoldo Luque, neurochirurg, który ostatnio opiekował się 59-latkiem. Początkowo informowano, że Maradona do szpitala trafił z powodu odwodnienia.

Zobacz wideo Grosicki wróci do Ekstraklasy? "Jeden klub w Polsce stać na Grosickiego. Rozmowy już były"

Jak się jednak okazało, nie chodziło tylko o odwodnienie. Badania wykazały, że Maradona ma krwiaka mózgu. Lekarze zdiagnozowali u legendarnego Argentyńczyka krwiaka podtwardówkowego, najczęściej powstającego w wyniku poważnego urazu. Krwiak taki może pojawiać się także u osób uzależnionych od alkoholu, a wiadomo, że od niego Diego w swoim życiu - jak zresztą od wielu innych używek - nie stronił.

Maradona musiał się więc poddać operacji, która odbyła w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Lekarz, który ją przeprowadził, poinformował, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. - Krwiak został usunięty. Diego bardzo dobrze znosił operację. Został już wybudzony. Wszystko w porządku - przyznał przed kamerami TyC Sports.

Diego Maradona przeszedł operację. Lekarz wypowiedział się na temat jego stanu zdrowiaNajnowsze informacje o Diego Maradonie. Przeszedł skomplikowaną operację

Diego Maradona nie stosuje się do poleceń lekarzy. Chce wyjść ze szpitala

Operacja przebiegła pomyślnie, co jednak nie zmienia tego, że Maradona musi pozostać w szpitalu przez kilkanaście dni. Lekarze monitorują stan jego zdrowia i chcą mieć pewność, że nic mu nie jest. Niestety, takiej obserwacji Maradona nie chce - hiszpańskie media informują, że legendarny piłkarz chce wyjść ze szpitala wcześniej. Zdążył już nawet o to poprosić, ale spotkał się z odmową.

- To jeden z pierwszych przypadków, gdy Diego usłyszał "nie" - w rozmowie z dziennikiem "Marca" powiedział lekarz prowadzący Maradonę. - On potrzebuje teraz bardzo dużo opieki. Ale jest bardzo trudny. Nie wyobrażacie sobie, jak. W tej sytuacji musimy być jednak silniejsi od niego - dodał.

Rocio Oliva, była partnerka Maradony, komentuje jego problemy ze zdrowiemByła partnerka Maradony wskazała jego problem. "Ci, którzy temu zaprzeczają, kłamią"