Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Franciszek Smuda wraca do świata piłki! Ma pracować w III lidze

Szykuje się wielki powrót wśród polskich trenerów! W świecie polskiej piłki ponownie pojawi się Franciszek Smuda. Według doniesień portalu interia.pl 72-latek ma pracować w grającym w trzeciej lidze Podhalu Nowy Targ.

Jak podaje interia.pl, Smuda w ostatnim czasie bardzo często pojawia się na meczach Podhala. Szkoleniowiec ma dom w Kościelisku i od niedawna coraz bardziej interesował się działaniami klubu. Trener pojawiał się nie tylko na spotkaniach pierwszej drużyny w trzeciej lidze, ale także rozgrywkach zespołu juniorów. 

Zobacz wideo "Legia dokonała dużego zaniedbania. Będzie starała się podważać autorytet prof. Pawlaczyka"

Franciszek Smuda wraca do piłki. "Jestem spokojny"

Nie wiadomo jeszcze, w jakiej roli Smuda ma się pojawić w klubie z Nowego Targu. - Akademia młodzieżowa, jaka powstaje w Podhalu, podoba mi się niesamowicie. Jej organizacji mogą pozazdrościć niektóre kluby z Ekstraklasy. Oczywiście, brakuje boisk dla młodzieży, ale jestem spokojny, że w takim mieście jak Nowy Targ znajdą się i one - powiedział w rozmowie z Interią Smuda.

Dawid Janczyk w barwach MKS CiechanówDawid Janczyk w ekstraklasie?! Jest gotowy na wielki powrót. "Znam swoje możliwości"

- Nie jest jeszcze ustalone, w jakiej roli będę w Podhalu. W związku z tym, że często bywam na Podhalu, prezes Wojas zaproponował mi współpracę. Musimy ustalić jeszcze szczegóły. Trzeba oddać panu Wojasowi, że sporo zainwestował w powstanie akademii i już teraz wygląda ona naprawdę profesjonalnie - wskazał Smuda. 

Marcin Najman ostro odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi na TwitterzeBoniek zaczepił Najmana. Takiej riposty nie mógł się spodziewać. Nokaut

W ostatnim czasie Smuda pracował w Widzewie Łódź - od sierpnia 2017 do czerwca 2018 roku, a później w Górniku Łęczna od listopada 2018 do kwietnia 2019 roku. Wcześniej był m.in. selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2009-2012 i prowadził ją podczas Euro 2012.