Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie żyje Marius Zaliukas, wielokrotny reprezentant Litwy. Miał 36 lat

Litewska Federacja Piłki Nożnej przekazała w sobotę fatalne wieści. Zmarł były piłkarz m.in. Rangers czy Hearts, Marius Zaliukas. 29-krotny reprezentant Litwy miał zaledwie 36 lat.

Marius Zaliukas w ostatnich latach zmagał się z nieuleczalną chorobą neuronu ruchomego. W 2006 roku trafił do szkockiego Hearts, gdzie występował do 2013 roku. Po krótkich epizodach w Leeds United i Rangers FC, swoją karierę zakończył na początku 2017 roku w Żalgirisie Wilno. W lidze szkockiej wystąpił łącznie w 188 meczach, w których zdobył 11 bramek i zanotował 11 asyst.

Zobacz wideo "Za chwilę kibice nie będą patrzeć, kogo Lech sprzedaje, tylko jakie wyniki osiąga"

Zaliukas, który występował na pozycji środkowego obrońcy. Jednym z jego największych osiągnięć było zwycięstwo w Pucharze Szkocji wraz z Hearts. W reprezentacji Litwy wystąpił w 29 spotkaniach, debiutując w 2006 roku, w wygranym 1:0 meczu z Polską. O jego śmierci poinformowała w sobotę Litewska Federacja Piłki Nożnej.

- Spoczywaj spokojnie w wiecznej ciszy. Serce Mariusa przestało bić w sobotę. Jego ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę, 4 listopada - przekazała federacja, informując o śmierci Zaliukasa.