Zbigniew Boniek zamieścił mocny wpis o "dziczy, karkach i debilstwie"

Zbigniew Boniek zamieścił mocny wpis na Twitterze. Prezes PZPN odniósł się do ataków kiboli, którzy w reakcji na apel Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęli ataki na osoby biorące udział w protestach związanych z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji.

Od kilku dni przez Polskę przetacza się fala protestów związanych z kontrowersyjnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. O ile w większości protesty przebiegają pokojowo, o tyle w niektórych miejscach pomazane sprayem zostały zabytki i kościoły. Protestowano też w trakcie nabożeństw. W odpowiedzi na te wydarzenia szef partii rządzącej, Jarosław Kaczyński wydał specjalne orędzie. - Apeluję, brońmy naszej tradycji, brońmy kościołów. Ataki na miejsca wiary są niedopuszczalnym aktem wandalizmu i przejawem nihilizmu - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości. Na jego słowa szybko zareagowali kibice klubów Ekstraklasy. Niestety, zareagowali też pseudokibice.

Kibice odpowiedzieli na apel KaczyńskiegoKibice piłkarscy włączają się do protestów, ale nie bezgranicznie! Wymowne transparenty na ulicach

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Pseudokibice atakują strajkujących. Zbigniew Boniek grzmi: "Dzicz, karki i debilstwo"

Kibole wylegli na ulice po apelu Kaczyńskiego i rozpoczęli atakowanie osób biorących udział w strajku. Media w ostatnich dniach informowały o kilku przypadkach ataków zamaskowanych bandytów na kobiety, a także innych uczestników protestów. Takie zachowanie potępił m.in. Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

- Kocham Polskę, ale dzicz, karki i debilstwo uchodzące za patriotów i obrońców porządku publicznego mnie przeraża - napisał Boniek na Twitterze. - To zadanie policji i niech tak zostanie.

Więcej o: