Są zatrzymania po ataku pseudokibiców! Ruszyli na strajkujących i policję

W Warszawie i wielu innych polskich miastach trwają masowe protesty po decyzji TK ws. ograniczania praw do aborcji. W piątkowe popołudnie grupy pseudokibiców chciały zakłócić przebieg marszu w Warszawie. Warszawska policja informuje o zatrzymaniu kilkunastu chuliganów.

- Interwencje policjantów w rejonie Starego Miasta wywołały agresywne zachowania grup pseudokibiców, rzucających racami w kierunku innych ludzi i funkcjonariuszy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i granatów hukowych. Dotychczas zatrzymano kilkanaście osób - informuje oficjalne konto warszawskiej policji.

Zobacz wideo Leśnodorski wskazał największy błąd Mioduskiego w Legii. "Galopująca katastrofa"

Na ulicach Warszawy pojawiły się w piątek tysiące protestujących ludzi, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Niestety, marsze próbowali robić pseudokibice, o czym poinformowała policja. - Oni chcieli się tylko napie****lać. Jest strach, ale idziemy dalej. Nie ma wyjścia - mówił jeden ze wzburzonych protestujących na antenie TVN24.

Policja zareagowała na działanie pseudokibiców

- Policjanci podjęli zdecydowane działania wobec grup pseudokibiców, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych osób, a także używali pirotechniki. Działania są prowadzone w rejonie Wisłostrady i ul. Karowej. Są pierwsze zatrzymania - informowała wcześniej polska Policja na Twitterze. 

Więcej o: