Boniek zdradził, ile polskich klubów będzie grać w eliminacjach nowych rozgrywek. "Europejska Liga Zakładowa"

Zbigniew Boniek przekazał na swoim koncie w mediach społecznościowych informację, że w kolejnym sezonie europejskich pucharów tylko mistrz Polski będzie mógł grać w el. Ligi Mistrzów i ewentualnie Ligi Europy. Pozostałe trzy zespoły z ekstraklasy będą rywalizować tylko w kwalifikacjach nowych rozgrywek - Europa Conference League.

Od sezonu 2021/22 ruszą nowe klubowe rozgrywki, które będą nazywały się "Europa Conference League". - Nowe rozgrywki rozpoczną się w 2021 roku. Ich powstanie ma na celu danie szansy większej liczbie klubów z większej liczby krajów szansy na udział w europejskim futbolu - napisano w sierpniu 2019 roku na oficjalnym koncie na Twitterze UEFA. Nie ma jeszcze polskiego tytułu tych rozgrywek.

Zobacz wideo

Będzie to puchar trzeciej kategorii po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Wezmą w nim udział 32 drużyny. Natomiast liczba zespołów w Lidze Europy zmniejszy się z 48 do 32. Nowo powstałe rozgrywki będą wielką szansą dla polskich klubów.

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek obawia się wprowadzenia całkowitego lockdownu

Boniek o nowych rozgrywkach w Europie. "Trzy polskie kluby będą grały eliminacje do Conference League"

Zbigniew Boniek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w eliminacjach do "Europa Conference League" będą startować aż trzy drużyny z ekstraklasy. Natomiast tylko mistrz Polski będzie mógł wystąpić w eliminacjach Ligi Mistrzów, a następnie w przypadku odpadnięcia z CL, będzie rywalizował w kwalifikacjach Ligi Europy. - W następnym sezonie 2021/22 tylko MP będzie walczył o #CL i ewentualnie #EL. Pozostałe polskie kluby(3) będą grały eliminacje do #ConferenceLeaque - napisał prezes PZPN na swoim koncie na Twitterze.

Zbigniew BoniekFala krytyki wobec Bońka po zakażeniu koronawirusem. "Ile ci zapłacili?"

"Europejska Liga Zakładowa". Szybka odpowiedź Bońka: Trochę schodów widzę

Boniek uważa, że dostanie się do fazy grupowej wcale nie będzie łatwym zadaniem. W każdych rozgrywkach europejskich pucharów w grupie zagrają po 32 europejskie zespoły  - Nie do końca i wcale łatwo nie będzie tam wjechać dzisiaj. CL- 32 zespoły, EL- 48 zespoły. Nowe rozdanie - CL - 32, EL - 32, Confer L -32. Trochę schodów widzę - dodał szef PZPN, odpowiadając na komentarz Piotra Wołosika, dziennikarza "Przeglądu Sportowego", który napisał na Twitterze: - Nasze kluby długo pracowały na te zaszczyty. Ta Conference Leaque wygląda na europejską Ligę Zakładową.

Więcej o: