Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wenger krytykuje pomysł stworzenia nowych rozgrywek. "Próba zniszczenia Premier League"

Arsene Wenger krytykuje pomysł utworzenia Superligi, dodatkowego turnieju dla najlepszych klubów z Europy. Były trener m.in. Arsenalu powiedział, które kluby jego zdaniem nie powinny się zgadzać na kolejne rozgrywki.

Temat europejskiej Superligi powrócił do mediów po jednej z ostatnich wypowiedzi Josepa Marii Bartomeu. Przyznał, że do nowych rozgrywek, które wstępnie planowane są na 2022 rok, zamierza dołączyć FC Barcelona. Zdaniem Arsene'a Wengera pomysł utworzenia kolejnego turnieju jest bezcelowy, a jego zdaniem aktualnie najlepsza liga na świecie zdecydowanie straci na udziale w nowych rozgrywkach. 

Josep Bartomeu pokazujący kontrakt NeymaraBomba od Bartomeu na konferencji! Barcelona zgodziła się grać w nowej lidze

- Nie wierzę, że Europa jest na to gotowa. Aktualnie Premier League ma najlepsze drużyny, a ten projekt chciałby wszystko zmienić. Pozostałe ligi próbują zniszczyć przewagę, jaką ma nad nimi Premier League. Utworzenie Superligi jest dla nich najlepszą drogą, aby to zrobić. To w zasadzie ma zniszczyć Premier League. Stanie się tak, jeżeli uzyskają zgodę wielkich angielskich klubów - powiedział w rozmowie z "The Guardian".

Zobacz wideo Dariusz Żuraw wskazał faworyta do mistrzostwa Polski. "Patrzymy na nich w głównej mierze" [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Arsene Wenger wyróżnia Premier League na tle innych i krytykuje Superligę. Do turnieju dołączyć chce m.in. Liverpool

Zdaniem Arsene'a Wengera kluby z Premier League mogą zgodzić się na dołączenie do europejskiej Superligi tylko ze względów finansowych. W wywiadzie 71-latek przyznał, że na tym w głównej mierze zależy właścicielom klubów, którzy szukają nowych sposobów na uzyskanie profitu. 

- Taka jest piłka nożna, a my jesteśmy w okresie dominacji właścicieli i inwestorów. Dla nich najważniejsze jest, aby zarabiać pieniądze. Europejska Superliga jest być może jedynym sposobem na powiększenie swojego konta - dodał. 

FC Barcelona ma kolejne cudowne dziecko. FC Barcelona ma kolejne cudowne dziecko. "Przypomina Iniestę, zachwyca talentem"

Zdaniem hiszpańskich mediów oprócz FC Barcelony, która zadeklarowała już chęć udziału w nowych rozgrywkach chętne na grę są także potęgi z Premier League. Wśród nich znajdują się Manchester United czy Liverpool. Z pozostałych lig chęć dołączenia wykazują Inter Mediolan, AC Milan, Atletico Madryt, PSG czy Bayern Monachium.

FIFA pracuje nad nowym formatem Ligi Mistrzów! Najbogatsze kluby, nowa nazwaFIFA pracuje nad nowym formatem Ligi Mistrzów! Najbogatsze kluby, nowa nazwa

Arsene Wenger pełni obecnie funkcję jednego z dyrektorów FIFA. Karierę trenerską zakończył w 2018 roku po 22 latach spędzonych na ławce rezerwowej Arsenalu. Francuz jest najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w historii klubu, dodatkowo jest pierwszym zagranicznym trenerem w Anglii, który skompletował dublet w sezonach 1998 oraz 2002.