Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest oficjalne oświadczenie adwokatów Cezarego Kucharskiego. "Zabrano dzieciom komputery"

Adwokaci Cezarego Kucharskiego ujawnili szczegóły przeszukania mieszkania byłego agenta Roberta Lewandowskiego. - Widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach - piszą w oficjalnym oświadczeniu przesłanym mediom.

- Prokuratura wręczyła panu Cezaremu postanowienie o zastosowaniu środków wolnościowych w tym poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł. Przy tego typu oskarżeniach nie stosuje się podobnych środków. Policjanci weszli do domu naszego klienta o 6 rano. Przeszukano mieszkanie, zabrano również dzieciom komputery, które miały służyć do nauki on-line - piszą w oficjalnym oświadczeniu Oskar Sitek, Krzysztof Ways i Łukasz Gładki, adwokaci Cezarego Kucharskiego.

Zobacz wideo Tak Lewandowski stał się najlepszym strzelcem Bundesligi

Były agent Roberta Lewandowskiego złożył obszerne wyjaśnienia i przebywa w domu. Ma zakaz opuszczania kraju, dozór policji oraz zakazu zbliżania się do Lewandowskiego oraz jego żony i kontaktowania się z nimi. Prokuratura zdecydowała też o zastosowaniu poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł.

Robert Lewandowski i Cezary KucharskiNowe światło na konflikt Lewandowskiego i Kucharskiego. Miał bardzo ucierpieć wizerunkowo

"Wysokość poręczenia jest niespotykana"

- Już teraz widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach - zaznaczają adwokaci.

Przypomnijmy, że Cezary Kucharski został zatrzymany przez prokuraturę we wtorek 27 października. Prokuratura podejrzewa, że szantażował on Roberta Lewandowskiego i miał zażądać od niego 20 milionów euro za milczenie w sprawie rzekomych nieprawidłowości podatkowych.

Robert Lewandowski i Cezary KucharskiLewandowski i Kucharski nie są wyjątkiem. Casillas musiał zerwać kontakt z rodziną

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania prokuratora, w tym dotyczące ustosunkowania się do zapisu powyższej rozmowy. W swych obszernych, składanych przez kilka godzin wyjaśnieniach, koncentrował się na zagadnieniach związanych ze wieloletnią współpracą z pokrzywdzonym, a także na rozliczeniach o charakterze cywilnoprawnym, które - jak wcześniej wskazano - nie są przedmiotem zarzutów, ani nie mają z nimi bezpośredniego związku - czytamy w oficjalnym oświadczeniu prokuratury regionalnej w Warszawie.